Купи!

Turbine Wash – Уред за перење алишта

Original price was: 999 MKD.Current price is: 700 MKD.

 • Иновативен уред кој во Европа се користи за заштеда на електрична енергија и вода
 • Ги намалува сметките за вода и струја дури до 30%!
 • Моќен дизајн за најефикасни резултати
 • Брза ротација: опремен е со ротирачка глава која прави кружни движења на водата со голема брзина и моќност
 • За перење алишта: ставете топла или врела вода во сад, ставете прашок за перење и вклучете го уредот. По 10-15мин. работа, исперете ја облеката во чиста вода и сметајте ја за испрана.
 • За детска облека, долна облека, чорапи итн.
 • За миење садови: Миењето садови може да одземе многу време понекогаш, а остатоците од храна често предизвикуваат непријатно чувство при допир. Натопете ги садовите во садоперот, ставете топла вода и средство за миење садови и потопете го и вклучете го уредот. Ќе ги измие садовите многу побрзо отколку со рачно миење. Потоа само измијте ги со чиста вода. Целиот процес е готов.
 • Напојување: USB напојување
 • Димензии: 9 х 9 x 5,5cm
 • Заштеда на струја, вода и време: одлично решение за семејниот буџет
 • За 10мин. работа ќе потроши електрична енергија колку и телефон кој е на полнење 10мин.
 • Моќен мотор вграден во малото куќиште, не зазема многу простор и може да се стави во било кој поголем пластичен сад, па дури и најмалиот садопер
 • Средствата за миење садови можат сериозно да ѝнаштетат на вашата кожа, но овој уред ги штити вашите раце од сува кожа и иритации

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Turbine Wash – Уред за перење алишта е иновативен и моќен уред кој ќе го освежи и професионално ќе го пере вашето алиште. Овој уред е специјално дизајниран да ги отстранува сите прашинки, мрсотија и масни налепници од алиштето, оставајќи го чисто и блескаво.

Со својата иновативна технологија, Turbine Wash ги користи силата на водниот притисок за да ги исчисти и отстрани сите нечистотии од вашето алиште. Овој уред е опремен со моќна турбина која создава силни водни струи, што овозможува длабинско перење и ефикасно отстранување на сите загадувачи.

Одличноста на Turbine Wash лежи во неговите специфични карактеристики и предности. Прво, овој уред е компактен и пренослив, што значи дека можете да го користите каде и да се наоѓате. Исто така, има вграден резервоар за вода, што го прави идеален за употреба надвор од домот, на пример, при кампување или патување.

Со Turbine Wash, нема потреба да се заморувате со рачно перење на алиштето. Овој уред е брз и ефикасен, што значи дека ќе заштедите време и напор. Додека го перете алиштето со Turbine Wash, можете да бидете сигурни дека сите нечистотии и масни налепници ќе бидат успешно отстранети, оставајќи го алиштето свежо и чисто.

Освен тоа, Turbine Wash е и еколошки пријателски уред. За разлика од традиционалните методи на перење, кои користат големи количини вода и хемикалии, овој уред користи само вода и силата на водниот притисок. Ова значи дека ќе заштедите вода и ќе го намалите вашето влијание врз животната средина.

Turbine Wash – Уред за перење алишта е вистинска иновација во перењето на алишта. Со своите специфични карактеристики и предности, овој уред ќе ви овозможи да го перете вашето алиште професионално и ефикасно, без многу напор. Заедно со неговата преносливост и еколошка пријателност, Turbine Wash е неизоставен уред за секоја домаќинство.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.