Купи!

Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло (arganovo maslo)

Original price was: 1550 MKD.Current price is: 750 MKD.

  • Tree Of Life (Дрво На Животот) аргановото масло потекнува од областа на Агадир, Мароко – едно од двете места (Есауира) во светот каде што расте аргановото дрво
  • Аргановото масло Tree Of Life е произведено по највисоки Американски и Европски стандарди на USDA – ORGANIC и ECOCERT, од самиот процес на собирање на плодот до финалната постапка на ладно цедење, без никакви додатоци и 100% природно
  • Најголемиот дел од производството на нашето арганово масло е рачно, поради тоа маслото е со врвен квалитет

Придобивки од арганово масло

  • Регенерација на оштетена и предвремено остарена кожа, брчки
  • Оштетена и испукана кожа
  • Сува коса и првут
  • За сите типови кожа

Маслото од Арган е познато како „течно злато“, што не е изненадувачки, со оглед на неговите огромни здравствени придобивки.

Маслото има и бројни медицински намени и познато е дека дава олеснување на кожата која е оштетена и иритирана. Исто така, ќе ја заштити кожата од чешање и дехидрација. Маслото можете да го нанесете на кожа која е погодена од изложување на сонце. Може да ја третира и болната кожа.

Ако чувствувате болка во кожата, маслото може да ви се најде, им помага на клетките на кожата сами да се регенерираат. Аргановото масло исто така има моќни антимикробни карактеристики и ќе ја залечи инфицираната, испуканата, болната и изгорената кожа. Ќе ги балансира меланинот и pH нивоата на кожата и ќе ја заштити од штетното УВ зрачење.

Маслото ќе ја направи кожата помазна и ќе ја омекне, правејќи ја поеластична. Ова исто така ги намалува брчките на кожата, доколку ги има.

Кога се нанесува на кожа која е склона на акни, маслото го намалува воспалението и исто така ќе ја смири иритацијата. Ќе и помогне на кожата да го задржи нивото на влага и ќе ги намали знаците на лузни.

Маслото ги намалува стриите и го поттикнува растот на нови клетки. Ова ја прави кожата еластична и млада. Маслото може да се нанесе и на косата и помага со расцветани и кршливи врвови, ја негува и ја прави посјајна. Исто така помага и при лечење на скалп склон на првут.

Маслото од арган е широко користено за косата и кожата и ја подобрува нивната текстура, правејќи ги силни додека ги одржува добро хидрирани. Има моќни својства на регенератор. Одлично е што маслото не остава траги и е едно од најсувите масла, што значи брзо впивање во кожата. Го балансира природното лачење себум на кожата.

Количина: 50ml

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло (arganovo maslo) е вистинско богатство од Мароко, кое ќе го претвори вашето руто во извор на младост и здравје. Ова масло е добиено од плодовите на аргановото дрво, кое расте само во еден дел од светот и е познато по своите неверојатни својства за нега на кожата и косата.

Ова 100% природно масло е внимателно цедено од плодовите на аргановото дрво, што гарантира неговата висока квалитет и ефикасност. Со својата богата состава на витамини, антиоксиданти и есенцијални мастни киселини, ова масло ќе го хидрира, храни и регенерира вашата кожа и коса.

Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло е идеално за сите типови на кожа и коса. Како дел од вашата дневна рутина за нега, ова масло ќе ги намали брчките и линиите на лицето, ќе го подобри тонусот на кожата и ќе ја остави мека и гладка. Исто така, тоа ќе го заштити вашето лице од негативните влијанија на околината, како што се загадувањето и слободните радикали.

Кога станува збор за косата, Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло е вистинскиот тајно оружје. Ова масло ќе ги хидрира и заштити вашите коси, ќе ги намали фрчките и ломливоста, и ќе им придонесе на косите здрав и блескав изглед. Додека го користите ова масло, вашата коса ќе биде подхранета и заштитена од штетните влијанија на сонцето, топлината и хемикалиите.

Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло е вистинска инвестиција во вашата кожа и коса. Со своите многу предности и природни состојки, ова масло ќе ви донесе неверојатни резултати и ќе ви овозможи да се почувствувате самоуверени и прекрасни. Не одложувајте, искусете го Tree of Life – 100% Ладно цедено арганово масло и преживејте ја магијата на природата на вашата кожа и коса.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.