Купи!

Sun Mini – Мини UV/LED лампа за нокти

Original price was: 999 MKD.Current price is: 699 MKD.

 • Хибрид на UV и LED лампи за нокти од новата генерација
 • Наменета за гел-лакови, екстензии на нокти и сите облоги што содржат гел
 • Пренослива, компактна, лесно ќе се вклопи во вашата чанта, па дури и во вашиот џеб
 • 6 LED диоди
 • USB полнење
 • Копче on/off, тајмер до 60сек.
 • Не ги иритира очите
 • Моќност: 6W
 • Димензии: 60 x 203 x 70mm
 • Тежина: 56,5 g
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Со Sun Mini – Мини UV/LED лампата за нокти, вашите нокти ќе бидат во центарот на вниманието. Оваа компактна и пренослива лампа е идеална за сите кои сакаат да ги украсат своите нокти со професионален изглед, без да трошат многу време и пари во салони за убавина.

Оваа лампа е опремена со најновата UV/LED технологија, што значи дека ќе имате брзо и ефикасно сушење на гел лаковите. Со вградените UV и LED светлини, Sun Mini ја обезбедува идеалната комбинација за сушење на гел лаковите, што значи дека вашите нокти ќе бидат суви и блескави во само неколку секунди.

Оваа мини лампа е дизајнирана со компактни димензии, што значи дека можете да ја носите со себе каде и да одите. Бидејќи е пренослива, Sun Mini е идеална за патувања или користење на работа или во кола. Не е потребно да се борите со долго чекање во салони, бидејќи со оваа лампа можете да ги сушите своите нокти во удобноста на вашиот дом или канцеларија.

Оваа лампа е исклучително лесна за користење. Просто нанесете го гел лакот на вашите нокти и ставете ги под лампата. Со помош на тајмерот, можете да го поставите времето на сушење според вашите потреби. Sun Mini е исклучително ефикасна и ќе ви овозможи да ги сушите ноктите во рекордно кратко време.

Со Sun Mini – Мини UV/LED лампата за нокти, ќе имате перфектно суви и блескави нокти во секое време. Не само што ќе заштедите време и пари, туку и ќе имате професионален изглед на вашите нокти во удобноста на вашиот дом или работно место. Не пропуштајте можност да ги истакнете вашите нокти со оваа неверојатна мини лампа.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.