Попуст!

LK87 Пулс оксиметар за прст – Fingertip Pulse Oximeter

2000 ден 850 ден

Пулс оксиметар за проверка на пулсот и нивото на кислород во крвта.

 • Уредот ја определува заситеноста на крвта со кислород, со помош на инфрацрвени зраци
 • Неговото користење е апсолутно безбедно и безболно
 • Кислородната сатурација овозможува проценка на ефикасноста на транспортот на кислород, во прв ред преку дишењето. Таа е важен параметар во проценката на респираторната функција.
 • Мерењето се одвива на прстот со употреба на фотометричен сензор вграден во штипката за прст
 • Самостојно прилагодување на стегачот на прстот со помош на едноставен дизајн на копче
 • Мал, лесен и пренослив
 • За домашна употреба или за спортски проверки, наменет исклучиво за дополнителна контрола на состојбата на пациентот. Тој треба да се користи во комбинација со други методи за клиничко испитување и анализа на симптомите.
 • Заситеноста со кислород (SpO2) е мерење на тоа колку кислород носи вашата крв како процент од максимумот што може да го носи. За здрава индивидуа, нормалниот SpO2 треба да биде помеѓу 95% до 99%.
 • Автоматско исклучување батеријата за 5 секунди кога прстот не е поставен на мерачот
 • Работи на 2 ААА батерии. Батериите не се вклучени во пакетот.
 • Избегнувајте изложување на директна сончева светлина
 • Бидете внимателни во текот на мерењето, апаратот треба да биде во мирување
 • Материјал: Пластика
 • Димензии: 60mm x 35mm x 37mm

НАПОМЕНА: Обрнете внимание на насоката на ставањето на батериите! Ставете ги според цртежот обележан во внатрешноста (пример: последната слика: левата + нагоре, десната + надолу).

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)