Попуст!

LED Zapper – Светилка против комарци

780 ден 600 ден

Заштитете се од здодевните инсекти и уживајте во својот дом без опасност од убоди, без употреба на хемикалии!

 • тип: Е26
 • димензии: 160 x 78mm
 • моќност: 10W/ напон: 220V
 • моќност на светлина: 250 лумени/ агол на светлина: 120°
 • 25,000 часови
 • покритие: 30m2
 • дава пријатна светлина која не пречи на очите и воедно ве заштитува од комарците
 • троши 80% помалку енергија од останатите светилки во полза на заштита на околината
 • обезбедува сигурност и добар квалитет на спиење
 • за внатрешна или надворешна употреба, навечер или преку ден
 • УВ-светлото ги привлекува комарците и ги убива веднаш со електричен импулс
 • ефикасна и комплетно безбедна за употреба
 • Заразните тропски болести, кои ги пренесуваат комарците и крлежите, до неодамна во Европа ги пренесуваа само патници инфицирани во тропските земји. Но, тоа полека се менува, бидејќи денес благите зими, подолгите топли периоди, обилните дождови и суши, се погодни за различни видови на комарци, кои ги пренесуваат овие и други заразни болести, предупредуваат научниците. Издвојуваме болести, покрај вирусот Зика, кои се пренесуваат преку комарците и може да имаат прилично тешки последици: маларија, жолта треска, денга, чикунганја, западно-нилска треска, енцефалитис, лашманијаза итн.
 • Заштитете се себе си и своето семејство!
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава
Или јавете се на
071/325-666

Оценки

Сеуште нема коментари.

Бидете први да коментирате за “LED Zapper – Светилка против комарци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Јавете се на 071 325 666 и кажете дека барате рефундација. Можете и преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)
 3. Преку телефон: Јавете се на 071 325 666 од 09:00-22:00 секој ден