Купи!

LED ѕиден соларен рефлектор

Original price was: 850 MKD.Current price is: 449 MKD.

  • Надворешнa ѕидна LED соларна светилка
  • Двонасочно осветлување – нагоре и надолу истовремено
  • Напојување: вклучете го прекинувачот и поставете го рефлекторот така што ќе биде изложен директно на сончева енергија (полнење повеќе од 6 часа = 8 часа осветлување)
  • До 800 лумени
  • Вградена батерија: 600mAh Ni-MH
  • Соларен панел: 2V/200mAh
  • Заштита: IP65, непречено напојување во облачни и дождливи денови
  • Материјал: ABS
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: LED ѕиден соларен рефлектор

Осветлете го вашиот дом, градина или двор со нашиот LED ѕиден соларен рефлектор. Овој иновативен производ е дизајниран да ви обезбеди квалитетна и ефикасна осветленост, без потрошувачка на електрична енергија.

Нашата LED ѕидна соларна лампа е опремена со висококвалитетни LED светилки, кои обезбедуваат силна и јасна светлина. Со вградениот соларен панел, овој рефлектор се полни со сончева енергија и автоматски се вклучува при ноќта, осигурувајќи ви безбедност и комфор.

Овој LED ѕиден соларен рефлектор е изработен од висококвалитетни материјали, што го прави издржлив и отпорен на внатрешни и надворешни услови. Со неговата водоотпорна и прашинаотпорна конструкција, можете да го користите во секоја временска ситуација, без да се боите од оштетување.

Овој соларен рефлектор е исклучително лесен за инсталирање и користење. Не се потребни кабли или дополнителни инсталации. Просто го прикачете на ѕидот или оградата и оставете го да се полни со сончева енергија. Со автоматско вклучување при ноќта, нема потреба да се грижите за вклучување и исклучување на светилката.

Овој LED ѕиден соларен рефлектор ви нуди многу предности. Прво, ќе ви помогне да заштедите на електрична енергија, бидејќи работи исклучиво со сончева енергија. Второ, ќе ви обезбеди безбедност и осветленост во вашето двориште или градина, што е особено важно за ноќните часови. И на крај, овој рефлектор е еколошки пријатен, бидејќи не произведува штетни емисии или отпад.

Со нашиот LED ѕиден соларен рефлектор, добивате квалитетен производ кој ќе ви обезбеди ефикасна осветленост, безбедност и заштеда на енергија. Не губете време, инвестирајте во нашиот производ и уживајте во совршено осветлување на вашиот дом или двор.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.