Попуст!

LED Соларна светилка-факел

750 ден1300 ден

СУПЕР ПОНУДА: Одберете 2 светилки за 750ден. или 4 за 1300ден.!

Соларна светилка за дворно осветлување со LED светилка која имитира факел.

Соларниот панел кој ја полни батеријата на светилката се наоѓа на врвот, па не се потребни никакви кабли за монтирање. Исто така, има и светлосен сензор ден/ноќ. Има прекинувач со кој може да контролирате кога е вклучен/исклучен (on/off).
Одличен декоративен детал за вашиот двор, тераса, патека, базен, ограда и случувања на отворено (забави, капување, скара).

  • Моќност: 3.5W
  • Максимална должина над нивото на земјата во која е забодена светилката: 60cm.
  • Материјал: пластика, алуминиум
  • Капацитет на батерија: 2200mAh (3.7V Li-Ion)
  • Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од продирање дожд
Избриши
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава
Или јавете се на
070774219

Additional information

Тип

2 светилки, 4 светилки

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Јавете се на 070 994 336 и кажете дека барате рефундација. Можете и преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)
  3. Преку телефон: Јавете се на 070 994 336 од 09:00-22:00 секој ден