Попуст!

LED Соларен рефлектор со панел 25W/40W/60W/100W

1500 ден3200 ден

 • Моќност: 25W / 40W / 60W / 100W
 • Рефлектор со соларен панел за надворешна употреба
 • Супер моќно осветлување, без потрошувачка на електрична енергија
 • Напојување на сончева енергија со помош на соларниот панел
 • Далечинско управување со домет до 10m
 • Степен на заштита: IP65
 • Агол на осветлување: 120 степени
 • Соларен панел од кристален силициум со висока ефикасност
 • Алуминиумско куќиште
 • Време на полнење: 8-10h за 10-12h користење
 • Лесна инсталација

  Карактеристики:

  – 25W = капацитет на вградена батерија 6000mAh; инсталирање на височина од 2-3m; површина која ја покрива: 80m2; 1600 лумени; димензии на рефлектор: 210x160mm/панел: 340x175mm
  – 40W = капацитет на вградена батерија 10000mAh; инсталирање на височина од 3-4m; површина која ја покрива: 110m2; 2600 лумени; димензии на рефлектор: 254x202mm/панел: 339x289mm
  – 60W = капацитет на вградена батерија 20000mAh; инсталирање на височина од 4-5m; површина која ја покрива: 130m2; 3500 лумени; димензии на рефлектор: 282x223mm/панел: 349x349mm
  – 100W = капацитет на вградена батерија 30000mAh; инсталирање на височина од 4-5m; површина која ја покрива: 150m2; 6200 лумени; димензии на рефлектор: 330x260mm/панел: 580x360mm

Избриши
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Additional information

Тип

25W, 40W, 60W, 100W

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)