Купи!

LED Светилки за украсување на елка

Original price was: 2500 MKD.Current price is: 1500 MKD.

 • Уживајте во божиќните и новогодишни празници и создадете пријатна атмосфера за најблиските
 • Вертикалните LED светилки ќе ја осветлат вашата елка лесно и без отплекување кабли, без да трошите нерви на декорирање
 • Светилките имаат сферична форма и доста поголем дијаметар во споредба со стандардното новогодишно осветлување
 • LED технологија за заштеда на електрична енергија
 • Лесни за употреба
 • Изберете помеѓу трите режими на работа на далечинското, 16 различни бои и шеми на светкање, наизменични бои или трепкачка светлина
 • Погодни за елки до 230cm висина
 • 64 светилки распоредени во 8 низи (по 8 светилки на секоја низа)
 • Должина на една низа: 180cm
 • Само ставете го прстенот преку врвот на елката и спуштете ги низите надолу
 • Прекрасни светлосни ефекти за празничен гламур, моќен и неверојатно спектакуларен сјај и атмосфера
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Осветлете ја вашата елка со нашите LED светилки за украсување на елка! Оваа висококвалитетна колекција на светилки е специјално дизајнирана да го претвори вашето домашно украсување во вистинско волшебство.

Со нашите LED светилки за украсување на елка, ќе можете да создадете прекрасна атмосфера во вашата домашна средина. Секоја светилка е опремена со светли диоди кои создаваат блескави и живописни светлински ефекти. Овие светилки се достапни во различни бои и облици, што ви овозможува да ги прилагодите според вашите преференции и стил на украсување.

Одличната работа на нашите LED светилки за украсување на елка е дека се изработени од висококвалитетни материјали, што им овозможува долготрајност и издржливост. Тие се исклучително енергетски ефикасни, што значи дека ќе можете да ги користите целосно без грижа за високи сметки за струја.

Овие светилки не само што ќе го украсат вашето домашно просторност, туку и ќе создадат прекрасна атмосфера за вас и вашите блиски. Со нивната блескава светлина, вашата елка ќе биде вистинска ѕвезда на вашето домашно украсување. Додека ги гледате светлинските ефекти како блескаат и се менуваат, ќе се почувствувате како во приказна.

Со нашите LED светилки за украсување на елка, ќе добиете вредност за вашите пари и уникатен додаток за вашето домашно украсување. Ние гарантираме квалитет и задоволство, бидејќи сме посветени на пружање на најдобрите производи на нашите клиенти.

Не губете време, купете ги нашите LED светилки за украсување на елка и претворете ја вашата елка во вистинско уметничко дело. Осветлете го вашиот дом со волшебство и прекрасност!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.