Купи!

Kinoki Лепенки за детоксикација

250 MKD

 • За губење на тежината, подобрување на циркулацијата, подобро спиење, го забрзува метаболизмот, го подобрува расположението, му дава енергија на телото, ги намалува болките и уште многу други придобивки
 • Преку загадениот воздух, нездравата храна и водата во човечкото тело влегуваат разни токсини, отрови, тешки метали и сл. Kinoki ги отстранува СИТЕ токсини од вашето тело!
 • Освен на стапалата, Kinoki има ефект доколку се залепи и на грбот, вратот, колената или лактовите
 • Состојки: бамбусов оцет, хитосан, декстрин, докудами, ликвиден лист, турмалин, растителни влакна, витамин Ц – 100% природни состојки со врвен квалитет
 • Kinoki се лепи на стапалата навечер пред легнување и се остава да стои цела ноќ. Утрото кога ќе се разбудите и ги извадите лепенките од стапалата ќе видите црнила на самата лепенка,а тоа се всушност токсините кои Kinoki успеал да ги извади од вашето тело во текот на ноќта. После неколку дневно користење ќе забележите дека црнилата на лепенките стануваат се побледи и побледи,тоа значи дека вашето тело е се почисто и почисто од токсини и се помалку и помалку има што да исфрли од себе.
 • Со текот на времето овој производ може да ја подмлади вашата кожа и истовремено да ја омекне и осветли, да се бори против мирисот на стапалото
 • Една кутија има 10 парчиња доволни за 5 дневен третман
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Kinoki Detox перничињата се најновиот и најлесниот начин за целосно отстранување на токсините и отровите од телото… и сето тоа додека спиете!
Kinoki Detox перничињата се лепат на стапалата пред да легнете да спиете.
Во текот на ноќта сите отрови излегуваат од телото и се лепат на Kinoki Detox перничињата кои после станувањето со одлепуваат и се фрлаат во ѓубре.

Kinoki Detox е изработена од 100% природни состојки. Со стимулирање на рефлексолошките точки на стапалата се стимулира крвотокот и лимфниот систем, предизвикувајќи исфрлање на токсичните материи од телото на брз, лесен и ефикасен начин.
Комбинацијата од лековити билки и други природни состојки го започнува прочистувањето со нежен ефект на затоплување и ги отвора акупунктурните точки на нозете. Потоа ги апсорбира токсините за да почнат да се отстрануваат од телото.
Помага во отстранување на токсините од бубрезите, црниот дроб, срцето, панкреасот, белите дробови, цревата, слезината, очите и другите органи во телото.
Трансдермална технологија (апликација преку кожата во телото) е сосема природна, и им овозможува на состојките во Kinoki Detox безбедно и ефикасно да ги отстранат нечистотиите и токсините од телото.
Ефикасноста на Kinoki Detox се базира на инфрацрвената топлина (FIR), и на корисниот процес што таа го започнува. Покрај тоа, ги стимулира и регенеративните процеси.
Во Kinoki Detox, природните минерали tourmalin, како извор на инфрацрвена топлина го постигнуваат процесот на детоксикација на сосема природен начин.
Што се токсини?
Отровите се штетни материи кои ги забавуваат или ги блокираат метаболичките процеси во телото, ги оштетуваат клетките, а со тоа и го зголемуваат ризикот од разни болести, пред сè рак.
Еден од клучните одбранбени механизми на телото е детоксикацијата и способноста за регенерација. За ова, на прво место е одговорен црниот дроб, а тој е во состојба да идентификува милион токсини, кои ги претвора во безопасни состојки и ги отстранува.
Најчесто станува збор за претворање на масните материи во супстанци растворливи во вода, кои се исфрлаат преку урината. Токсините, предизвикуваат неправилна функција на телото кое првично се манифестира со мали симптоми: темни кругови, замор, поспаност, бавност, чувствителна кожа, менструални проблеми, депресија, вирусни болести и воспаление.

Зошто детоксикација?
Здравото тело има способност да се ослободи и да ги елиминира токсините,со што се овозможува враќање на природната рамнотежа, енергија и сите телесни функции, како и на здравјето во целина. За елиминирање на токсините се одговорни клетките на црниот дроб, бубрезите, кожата, дебелото црево и белите дробови.
Ако овие клетки се премногу оптеретени или под стрес, тогаш на телото му е тешко да се ослободи од токсините и се создава нерамнотежа во организмот.
Во кинеската медицина се верува дека нозете се моќни и се во директен контакт со сите внатрешни органи, благодарение на т.н. “Меридијани”, кои се таму и одат низ целото тело. Од друга страна, Kinoki Detox има моќ на чистење на организмот. Кога овие две работи ќе се спојат заедно, ќе добиете идеален рецепт за едноставна детоксикација.
И покрај тоа што не изгледа така сепак нозете се најчувствителните делови од телото, бидејќи тие содржат многу нервни завршетоци т.н. акупунктурни меридијани, кои се тесно поврзани со внатрешните органи.
Колку нозете се важен дел од телото, може да се погледне преку едноставен тест. Доволно е да ги намачкате нозете со свеж лук, и по неколку минути ќе го почувствувате вкусот на лук во устата.

 • Дали е безбедно да се користат Kinoki Detox, истовремено земајќи и друг лек ?
 • Се разбира, дека е безбедно. Главната улога на Kinoki Detox е да ги исфрлат штетните материи од вашето тело.
 • Дали дијабетичарите кои имаат рани на нозете, може да ги користат Kinoki Detox?
 • Се разбира дека можат само да не се ставаат на отворените рани.
 • Дали луѓето кои страдаат од некоја болест на кожата може да ги користат Detox перничињата за детоксикација?
 • Луѓето кои страдаат од болести на кожата може да ги користат Detox перничиња за детоксикација, но под услов да не ги ставаат директно на деловите од кожата која е оболена.
 • Дали луѓето со реума треба да ги користат Detox перничиња за детоксикација и за време на летниот период, кога симптомите на реума не се вообичаени во тоа време?
 • Во текот на летниот период ефектите од реума се минимални поради подобрување на циркулацијата на крвта. Сепак, Detox перничињата треба да се користат во тој период кога луѓето со овој проблем се чувствуваат добро, со цел ѕа подобро да се подготват за доаѓањето на зимскиот период.

Упатство за употреба
Измијте ги и исушете нозете. Ставете ги на долниот дел на стапалата. За најдобри резултати од Kinoki Detox подлогите се ставаат на двете нозе. Се ставаат пред спиење, и тие делуваат додека вие спиете.
Kinoki Detox подлогите се за еднократна употреба.
Една кутија од Kinoki Detox подлогите содржи 10 перничиња, што е доволно за пет-дневен третман на детоксикација на телото. Detox подлогата се користи само еднаш, во текот на 6-8 часа.Со примената на Detox подлогата ке се појави леплива супстанца и се ослободува благ, а понекогаш и многу непријатен мирис.
Што го предизвикува мирисот? Која супстанција ќе се појави по употребата на Detox перничињата зависи од личност до личност. Во зависност од вашиот здравствен профил, ќе зависи и бојата, мирисот и вискозноста на истите. Сето тоа зависи од тоа како токсините се ослободуваат од телото.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.