Купи!

HD Заштитни очила за ноќно или дневно возење – 2 пара

350 MKD

 

 • Kристално јасна слика каде и да сте и во сите временски услови
 • Погодни автомобил, моторцикл или велосипед
 • лесни, квалитетни, удобни и пред се, безбедни!
 • поликарбонат стакло за зголемување на контрастот и намалување на отсјајот
 • може да се користат заедно со вашите корективни очила
 • имаат поларизирани леќи со УВ филтер 100
 • овозможува пријатно возење, дури и со појачана сончева светлина
 • има заштита на очилата и од страна која исто така уште повеќе го зголемува видното поле
 • модерен дизајн
 • Добивате 2 пара, ноќни и дневни очила
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

За безбедно возење во сите временски услови!

 • Црни – за дневно гледање
 • Жолти – за ноќно гледање

Како резултат на намалена видливост, сите возачи честопати се соочуваат со тешки услови за возење. Густата магла, дожд, намалената видливост при зајдисонце, изгрејсонце или во текот на ноќта возењето се отежнува поради заматеноста на објектите. Голем проблем за време на возењето, исто така, се јавува и од надоаѓачките фарови и светла во сообраќајот.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)