Купи!

Green mask stick – Маска за лице од зелен чај

Original price was: 1000 MKD.Current price is: 399 MKD.

  • Green Tea Mask – Стик маска која содржи екстракт од зелен чај, кој на ефикасен начин ја чисти кожата од митисери, акни и брчки на кожата
  • Ја прочистува нечистотијата на кожата, го регулира балансот на водата и мастите на кожата и придонесува за виталност и регенерација на кожата
  • За сите типови кожа
  • Едноставен за нанесување и употреба: доволно е пред спиење да нанесете маска на лицето, да оставите да отстои 10-ина минути и потоа да ја отстраните маската.
  • Лицето ќе биде нежно, мазно и без митисери
  • Состојки: деионизирана вода, екстракт од чајно дрво, екстракт од маслинка, екстракт од тајвански и алпски зелен чај, екстракт од алое, екстракт од олерацеа
  • Да се чува на ладно место вон сончева светлина
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот:

Зелената маска за лице од зелен чај е иновативен производ кој ќе го освежи и оживи вашето лице. Оваа маска е изработена од најквалитетни состојки, со основа на природни екстракти од зелен чај, што ја прави идеална за секој тип на кожа.

Оваа маска за лице од зелен чај нуди многу предности и карактеристики кои ќе ги оцени секоја жена. Прво, зелениот чај е познат по своите антиоксидантни својства, што значи дека ќе го заштити вашето лице од слободни радикали и ќе го намали видливото стареење на кожата. Оваа маска ќе ви помогне да го задржите свежиот и младешки изглед на вашата кожа.

Второ, зелениот чај има антибактериски својства, што значи дека ќе го намали проблемот со акнето и ќе го подобри општото здравје на вашата кожа. Маската ќе ги намали нечистотиите и ќе го ослободи вашето лице од излишни масни секреции, оставајќи го свежо и чисто.

Трето, оваа маска за лице е во форма на стик, што значи дека е лесна за употреба и нанесување. Со неа, нема потреба да се мачите со неудобни и нечисти раце. Просто го нанесете стикот на вашето лице и маската ќе се апсорбира во вашата кожа, оставајќи ја свежа и хидрирана.

Оваа маска за лице од зелен чај нуди неверојатна вредност на нашите купувачи. Со неа, ќе добиете природна и здрава нега на вашата кожа, без потреба од скапи и хемиски производи. Освен тоа, маската е практична и лесна за користење, што значи дека можете да ја носите со себе каде и да одите.

Зацврстете ја вашата рутинска нега на лицето со нашата зелена маска за лице од зелен чај и уживајте во свежа, чиста и младешка кожа.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.