Купи!

Gemei 4836 – Комплет 7 во 1 за обликување на коса

Original price was: 2200 MKD.Current price is: 1250 MKD.

 • Моќност: 1200W
 • 1 брзина со 3 температури, брзо загревање до 200 степени
 • Издржлив DC мотор
 • 360 степени ротација на кабел, против заплеткување
 • Безбедносен систем во случај на прегревање
 • Керамички слој и слој од турмалин кои го намалуваат оштетувањето на влакното
 • 7 додатоци за професионално обликување на косата: волумен, виткање, исправување и сл.
 • Димензии: 21,5 x 4,5cm
 • Кабел: 1,7m
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Gemei 4836 – Комплет 7 во 1 за обликување на коса е перфектниот алатка која ќе ви овозможи да го креирате истиот стил на коса како професионалците, директно од удобноста на вашиот дом. Овој комплет нуди седум различни додатоци, што значи дека можете да го промените својот изглед според вашите желби и потреби.

Со Gemei 4836, можете да го креирате совршеното куче, да го изравнате вашето коса, да добиете прекрасни коврижи или да го обликувате вашето фризура со различни стилови. Овој комплет вклучува керамички плочи за изравнување на коса, црево за коврижење, четка за обликување, четка за распрсквач, четка за масажа на кожата на главата, како и две кукли за коса.

Одличната керамичка технологија на плочите за изравнување на коса ги заштитува вашите коси од штетното влијание на топлината, осигурувајќи гладка и сјајна коса без фрчки. Цревото за коврижење ви овозможува да ги создадете прекрасните коврижи кои ќе траат цел ден. Четката за обликување е идеална за креирање на различни стилови, додека четката за распрсквач ќе ви помогне да го фиксирате вашиот стил со лесност.

Овој комплет исто така вклучува и четка за масажа на кожата на главата, што ќе ви овозможи да ја стимулирате циркулацијата на крвта и да го подобрите здравјето на вашата коса. Две кукли за коса се идеални за креирање на различни фризури и експериментирање со нови стилови.

Gemei 4836 – Комплет 7 во 1 за обликување на коса е совршената алатка за секоја жена која сака да изгледа прекрасно и да има различни стилови на располагање. Овој комплет е практичен, ефикасен и лесен за користење, што значи дека можете да го постигнете совршениот изглед на косата во само неколку чекори. Не губете време и пари на фризерски салони, сега можете да го создадете вашиот сопствен стил во удобноста на вашиот дом со Gemei 4836 – Комплет 7 во 1 за обликување на коса.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.