Купи!

Flawless – Депилатор за отстранување влакна од лицето

Original price was: 1200 MKD.Current price is: 450 MKD.

Депилатор со дискретен дизајн во форма на кармин со кој лесно ќе ги отстраните несаканите влакна од лицето!

 • Содржи мало ротирачко сечило со чија помош безболно ќе ги отстраните најмалите влакната над усните, околу ушите, брадата, образите итн.
 • Без исекотини, црвенило и иритација, за сите типови кожа
 • Без ласери, жилети и жежок восок
 • Вградено LED светло за полесно да ги забележите влакненцата
 • За свиленкасто мазна кожа
 • Производот е хипоалерген – одобрен од дерматолозите
 • Безбеден за секојдневна употреба
 • Погоден за патувања, со компактни димензии, лесно се сместува во вашата чанта
 • Работи на 1 AA батерија (не спаѓа во понудата)

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Flawless – Депилатор за отстранување влакна од лицето е револуционен производ кој ќе ви помогне да го постигнете совршеното лице без непожелни влакна. Овој иновативен депилатор е специјално дизајниран за да ги отстранува влакната од лицето со леснотија и прецизност, без болка и иритација.

Одлично решение за сите жени кои се борат со непожелните влакна на лицето, Flawless е компактен и лесен за користење. Со својата прецизна глава и врвка, овој депилатор овозможува безболно отстранување на влакната, без ризик од сечење или оштетување на кожата.

Одличен за користење на секое време и на секое место, Flawless е идеален за патувања и за користење во домашни услови. Неговата компактна големина го прави лесен за носење во вашата чанта или козметичка ташна, за да можете да го користите каде и да се наоѓате.

Со Flawless, ќе можете да го постигнете совршеното лице без непожелни влакна во само неколку чекори. Овој депилатор е идеален за отстранување на влакната од горната усна, брчките, образите и брегите на челото. Неговата прецизност и ефикасност ќе ви овозможат да го постигнете гладкото и бездамско лице што го сонувате.

Со Flawless, нема потреба да се борите со болни и скапи терапии за отстранување на влакната. Овој депилатор е економично решение, што значи дека ќе заштедите пари и време. Не само што ќе имате совршено лице, туку и ќе се чувствувате самодоверени и привлечни.

Избегнете ги непријатностите и болката од традиционалните методи за отстранување на влакната и се заложете на Flawless – Депилатор за отстранување влакна од лицето. Овој производ ќе ви обезбеди безболно, прецизно и ефикасно отстранување на влакната, за да го постигнете совршеното лице што го заслужувате.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.