Купи!

Fan Blade – Лед светилка 45W со 80% заштеда на струја

Original price was: 1500 MKD.Current price is: 450 MKD.

LED светилка во форма на вентилатор лесна за составување и употреба. Обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор. Има три агли на прилагодување, може лесно да се ротира.

Заштедува енергија и простор има можност за склопување. Може да се користи во внатрешни и надворешни простории: магацин, канцеларија, училишта, семејни соби, студија, работно место, трпезарја, ходник итн.

  • Моќност: 45W
  • Грло: Е27
  • Влезен напон: AC 95-265V ; 50-60Hz
  • Работен век: 40.000 часа
  • Заштеда на енергија 80%
  • Димензии: (затворено) 23.5cm x 7cm
  • Димензии: (отворено) 32cm x 8cm

Нема на залиха

Опис

Лед светилката Fan Blade е иновативен производ кој ќе го промени начинот на кој го осветлувате вашиот дом или работен простор. Со својата моќна 45 ватна снага, оваа светилка е способна да ви обезбеди силен и пријатен светлински извор, истовремено ви овозможувајќи да заштедите до 80% на електричната енергија.

Одличната перформанса на оваа светилка е резултат на нејзините специјално дизајнирани лед светилки, кои обезбедуваат јасна и равномерна распределба на светлината. Со вградената технологија за заштеда на струја, оваа светилка е идеална за долготрајна употреба без грижа за високите сметки за струја.

Одличните карактеристики на Лед светилката Fan Blade вклучуваат и неговата долготрајност и издржливост. Изработена од висококвалитетни материјали, оваа светилка е дизајнирана да трае и да пружи непрекинато квалитетно осветлување. Со нејзината ниска потрошувачка на енергија, оваа светилка е идеална за секојдневна употреба без грижа за замена на сијалици.

Освен неговите одлични карактеристики, Лед светилката Fan Blade нуди и многу предности за корисниците. Првично, со намалување на потрошувачката на електрична енергија, оваа светилка ќе ви помогне да значително намалите вашите месечни сметки за струја. Вторично, со својот современ и елегантен дизајн, оваа светилка ќе го надгради вашиот простор и ќе му придонесе на убавината и стилот на вашиот дом или работно место.

Со Лед светилката Fan Blade, добивате не само квалитетно осветлување, туку и значителна заштеда на струја. Оваа светилка е инвестиција во вашата удобност и економија, што ќе ви овозможи да уживате во пријатна светлина и да го намалите вашиот енергетски трошок. Не чекајте повеќе, пробајте ја Лед светилката Fan Blade и преживејте ново осветлување со голема заштеда на струја.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.