Купи!

Black Hair – 10 ќесички шампон за затемнување на косата

Original price was: 800 MKD.Current price is: 499 MKD.

Шампон за затемнување на седата косата, крајно решение за враќање на вашата природна боја на коса!

 • Количество: 10 ќесички х 25ml
 • Вратете ја назад црната боја на коса во рок од 5мин.!
 • Долготрајност до 4 недели
 • Помага да се зацврсне и негува косата и коренот
 • И дава на косата природна мекост и сјаен изглед
 • Наменет за жени и мажи
 • Природна формула врз база на билки, без несакани и штетни ефекти
 • Благ шампон за нега на секаков тип коса
 • Содржи колаген кој ја потхранува и ѝдава волумен на косата
 • Заштедете време и пари од посети на скапи салони за убавина и нега на коса
 • Чувствувајте се младо и самоуверено!

Како да ги користите:

1. Намокрете ја добро косата
2. Ставете ракавици за еднократна употреба
3. Применете го количеството шампон од ќесичката на вашата коса (за подолга коса употребете 2 или 3 ќесички)
4. Масирајте околу 5-10 минути
5. Измијте ја добро и исушете ја косата
6. Направете споредба пред и потоа

Главни состојки: екстракт од корен од рунолист, колаген, gallnut, амино-киселини, витамин Е.

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Честитки! Откријте го нашиот нов шампон за затемнување на косата – Black Hair – 10 ќесички шампон. Овој револуционерен производ е специјално креиран за жени и мажи со потреба од затемнување на косата.

Black Hair – 10 ќесички шампон е формулиран со висококвалитетни состојки кои го негуваат и хидрираат вашиот косопад. Овој шампон не само што ја затемнува вашата коса, туку и ја остава мека, блескава и податлива.

Одлично е да се користи за сите типови на коса и бои, идеален е за оние кои сакаат да го променат својот изглед и да го добијат посакуваниот темен нијанс.

Black Hair – 10 ќесички шампон е лесен за употреба. Сè што треба да направите е да го нанесете на мокра коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути. Потоа, исплакнете со топла вода и уживајте во својата нова, затемнета коса.

Овој шампон не само што ја затемнува вашата коса, туку и ја штити од штетните влијанија на околината. Со редовна употреба, вашата коса ќе биде заштитена од сонцето, загадувањето и други негативни фактори.

Black Hair – 10 ќесички шампон е идеален за секојдневна употреба и нема никакви побочни ефекти. Овој производ е креиран со цел да ви овозможи да го постигнете својот совршен изглед и да се чувствувате самодоверени и привлечени.

Не губете време! Испробајте го Black Hair – 10 ќесички шампон и претворете ја вашата коса во вистинско уметничко дело. Затемнета, мека и блескава коса е само еден чекор од вас.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.