Купи!

BEST CHOICE – Чаеви за слабеење

990 MKD2500 MKD

10 DAYS DETOX TEA + 10 NIGHTS FAT BURNING TEA

 • Брзо и ефикасно слабеење на 100% природен начин!
 • Ослабете до 5 килограми или 10 см во обем за само 10 дена!
 • Комбинацијата на овие 2 чаеви ќе ви овозможи комплетно да се ослободите од токсините во телото и да ги исфрлите растопените масти во рок од 10 дена
 • Најефикаснитe чаeеви за слабеење во Македонија!* 10 DAYS DETOX TEA – Дневниот чај меѓу останатите билки содржи и Garcinia Cambogia (Гарсинија Камбоџа) која е позната по тоа што го намалува апетитот и ги разложува масните наслаги. Значи, нема повеќе создавање масти, а кога телото не создава, тоа ги согорува постоечките. Освен тоа, го намалува стресот и ја зголемува енергијата. Вие се чувствувате сити во текот на целиот ден. Се пие 1Л во текот на денот.
  * 10 NIGHTS FAT BURNING TEA – Ноќниот чај меѓу останатите билки содржи листови од сена која ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ве ослободи од сите маснотии и создадени гасови. Се пие 1 шолја (250мл) навечер.
 • Користењето на чаевите нема никакви негативни ефекти бидејќи се 100% природни.
 • Позитивните ефекти од нивното користење со 1 пакување:
  – Се намалува подуеноста,
  – Губите килограми *(5 кг за 10 дена)
  – Губите вишок масни наслаги, посебно видливи околу стомакот (до 10цм во обем)
  – Губите апетит и затоа лесно можете да одолеете на благите работи ако се ваша пасија
  – Неверојатно забрзување на метаболизмот
  – Видливи резултати веќе од 3тиот ден

Досега немаме незадоволни клиенти! Може да ги прочитате коментарите на нашите клиенти ТУКА.
Оваа девојка изгубила 10кг за 10 дена! Погледни го видеото ТУКА.

👉Помислата дека треба да се измачувате со држење на диета, сега веќе е минато!
Оваа Магична комбинација го активира топењето на масните наслаги на 100 % природен начин!
Проверете зошто оваа комбинација е најпродаваната во Америка и Англија, а сега веќе и кај нас!
100 Ефикасни!

Одберете опција:
– DETOX 10 DAYS + DETOX 10 NIGHTS – ГРАТИС за само 990 ден! (добивате 1 пакување дневен + ноќен чај ГРАТИС)
– 3х DETOX 10 DAYS + 2х DETOX 10 NIGHTS за само 2500 ден! (добивате 3 пакувања дневни чаеви + 2 ноќни чаеви ЗА ЦЕЛ МЕСЕЦ)

Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Најчесто поставувани прашања:
1. Дали може да го пијат доилки?
– Нема забрана, но не препорачуваме бидејќи третманот е интензивен и со сигурност ќе се пренесе на детето.
2. Дали може да го пијам со терапија за тироидна жлезда?
– Може, нема нус појави.
3. Пијам таблети за покачен притисок, дали ќе ми штети?
– Кај некои клиенти откако почнаа да ги пијат чаевите, посебно дневниот, притисокот им се регулираше.
4. Дали е потребен режим на исхрана?
– Препорачуваме да не јадете бел леб, бели пецива, пити, тестенини и торти за време на третманот, а да пиете многу вода и да јадете свежи сезонски салати комбинирани со месо или риба (печено, не пржено)

Упатство за употреба:
10 DAYS DETOX TEA
Содржината на кесичката е наменета за 10 дена користење.
Во 1 литар зовриена вода ставете 2 до 3 мали лажички од чајот. Оставете го да отстои околу 15-20 минути покриен.
Прецедете ја течноста и распределете ја количината за пиење.
Важно: првата шолја чај се пие насабајле на гладно , останатите 3 можете да ги распределите до попладневните часови до 16 часот.
Пример на 2 часа по 1 шолја чај. Препорачливо 30 минути пред оброк. Или пак во 2 помали шишенца и како вода за освежување по малку од сабајле до 16 часот.

10 NIGHTS DETOX TEA
Содржината на кесичката е наменета за 10 дена користење.
Во 250 милилитри (1 шолја) зовриена вода ставете 1 полна супена лажица од чајот. Оставете го да одстои околу 30 минути покриен.
Прецедете ја течноста и испијте го чајот после вечерата.
Важно: Ноќниот чај да го пиете навечер околу 18-20 часот, но да знаете дека ќе бидете дома.
Ќе имате зачестена потреба од одење во тоалет. Ќе се ослободите од токсините и гасовите.
Затоа и се пие навечер, за да може до следниот ден да ги исфрлите токсините.
Задолжителна пауза од 7 – 10 дена после испиено едно пакување.

*Многу важно!
И покрај тоа што можеби ви изгледа дека внесувате доволна количина на течност потребно е дополнително да пиете вода за да не го дехидрирате орагнизмот. Јадете и доволно свежи салати.
Целата внесена количина на чај вие ќе ја исфрлите, а со тоа и токсините и масните наслаги.
Кај некои лица реакциите се веднаш по првиот ден на употреба, а кај некои лица реакциите се појавуваат 3тиот ден. Третманот почнете го со дневниот чај.
Обавезно направете пауза од 7 до 10 дена после ноќниот чај, заради стабилизирање на организмот.
Треба да очекувате:
Намалување на апетитот (резултат на дневниот чај)
Почеста потреба од одење во тоалет ( резултат на ноќниот чај)
Двата чаеви се 100% природни, се пијат 10 дена во континуитет и правите пауза од 10 дена потоа.

Дополнителни информации

Тип

DETOX 10 DAYS + DETOX 10 NIGHTS, 3х DETOX 10 DAYS + 2х DETOX 10 NIGHTS

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.