Купи!

7days Ginger – Масло од ѓумбир за раст на коса

499 MKD

 • Масло за забрзан раст на коса
 • Клинички докажани дејства
 • Раст до 10000 нови влакна
 • Видливи резултати по 20 дена примена
 • Го намалува и забавува опаѓањето на косата
 • Ја зголемува густината на косата и поттикнува раст на нови влакна
 • Обновување на коренот на влакното и зголемување на дебелината на влакното
 • Ја зајакнува косата и спречува предвремено белеење
 • Ја негува косата и одржува здрав скалп
 • Идеално средство за одржување здрава, убава и густа коса
 • Основата на серумот е уникатна формула со состојки од природно потекло
 • Комплетно решение кое од корен ги решава сите проблеми со косата како што се ќелавост, предвремено опаѓање на косата, слаба и кршлива коса, оштетување од бојадисување и пеглање итн.
 • Универзален серум, одговара за сите типови коса, за мажи и жени
 • Сигурен избор за здрава коса – без разлика дали е вашата коса сува, масна или нормална
 • Сигурно ќе се согласите – косата која е здрава и негувана е најубава!
 • Количина: 30ml

Начин на употреба: се нанесува директно на скалпот. Масирајте 2-3 минути до целосно апсорбирање (нема потреба да се измива). Да се користи 2-3 пати дневно за најдобар ефект.
Користете откако ќе ја исушите косата. Не ја мијте косата 3 часа откако ќе нанесете од серумот.
*Лицата со дерматолошки проблеми на скалпот или оштетувања и алергии не се препорачува да го користат овој производ.

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)