Попуст!

6 x Thuja Smaragd 30cm висина

2500 ден 850 ден

Во оваа понуда добивате 6 растенија за 1000ден!

 • Најквалитетен вид на кониферс/туја
 • Одлична за собно или дворно одгледување
 • Меки листови, не бодат како останатите зимзелени растeнија
 • Зимзелени растенија
 • Саксиско производство (растението може да се сее низ цела година и поотпорна е на сите надворешни околности од растение кое е растено во земја)
 • Аклиматизирано за македонските климатски услови
 • Македонско производство
 • Може да порасне до 4-5 метри во висина
 • Кога ке порасне до 80cm, може да се обликува во различни форми (топки, спирала итн)
 • Во саксијата може да се чува до 3год. потоа да се пресади во поголема саксија
 • Димензии: 30cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Начин на оддржување: 

 • Лето: Заливање 1 на 2 дена
 • Зима: Природно се залива, важно е земјата да биде влажна

Формирање на жива ограда:

 • За зимзелена и густа жива ограда, препорачуваме да се сади на растојание од 50cm.

Саксиско производство:

 • Коренот е подобро развиен за пресадување во поголема саксија или во земја, во сите сезони
 • Растението може да се сее низ целата година (сите годишни времиња).

*Предупредување: Зелената боја природно се менува во текот на зимските месеци. Игличките се меки, имаат цитрусно жолто-зелена боја преку целата година, а преку зима добиваат бронзено-бакарни нијанси, што НЕ значи дека дрвцата се исушени.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)