Купи!

4 Соларни диск светилки за двор

Original price was: 1850 MKD.Current price is: 850 MKD.

Во оваа понуда добивате 4 светилки!

Украсете го и осветлете го своето дворно место со соларните диск светилки.

 • Практично решение за уредување на дворот, идеални за осветлување на градина, патека, приод…
 • Не користат електрична енергија, не се потребни батерии – се напојуваат со помош на соларна енергија (сончева светлина)
 • Поставете ги на место кое е изложено на сонце со вградениот соларен панел свртен нагоре – преку ден се полнат, а навечер автоматски се вклучуваат
 • Време за полнење: 6-8h, за 8-10h непрестано осветлување
 • Дно со пластичен врв кој овозможува едноставна убодна монтажа – се поставуваат в земја
 • Водоотпорни и отпорни на оштетување за време на дождливи и снежни денови
 • Материјал: ABS и нерѓосувачки челик
 • Пречник на една светилка: 11,6cm x 2,3cm
 • Должина на бодликаво дно: 12,6cm
 • Соларен панел со моќност: 2V/100mA
 • Вградена батерија која се полни: 600mAh
 • Автоматско вклучување и исклучување со помош на сензорот за светлина
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Овие 4 соларни диск светилки за двор се совршениот додаток за вашата надворешна пространство. Со својот модерен и елегантен дизајн, овие светилки ќе го претворат вашето дворно простор во магична и убава атмосфера.

Овие светилки работат на соларна енергија, што значи дека не ви требаат кабли или батерии. Само ги поставувате на сончево светло и тие автоматски се полни. Кога ќе се смрачи, светилките автоматски се вклучуваат и создаваат прекрасна и топла светлина.

Секоја светилка има вградена LED лампа со висока ефикасност, што обезбедува јасна и рамномерна светлина. Овие светилки се идеални за осветлување на патеки, дворови, тераси и градини. Тие се водоотпорни и издржливи, што значи дека може да ги користите и при лоши временски услови.

Овие соларни диск светилки се идеални за енергетски ефикасно осветлување на вашиот двор. Со нив, ќе заштедите на електрична енергија и ќе го намалите вашиот карбонски отпечаток. Исто така, нема да треба да се грижите за менување на батерии или прекинати кабли.

Со овие светилки, вашата надворешна пространство ќе биде претворено во магично и убаво место за релаксација и забава. Креирајте прекрасна атмосфера за вечерни забави со пријателите или романтични вечери со вашата сакана особа.

Не губете време, набавете ги овие 4 соларни диск светилки за двор и уживајте во прекрасната светлина и атмосфера која ќе ја креират. Осигурете си енергетски ефикасно и модерно осветлување, истовремено го намалувајќи вашиот еколошки отпечаток.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.