Купи!

6 Декоративни соларни светилки SL002

Original price was: 1999 MKD.Current price is: 1200 MKD.

 • Во оваа понуда добивате 6 соларни декоративни светилки кои создаваат прекрасен амбиент и пријатна атмосфера во вашиот двор
 • Доаѓаат со шило кое се всадува в земја, па така можете да ги ставите покрај патеки, во тревници, градини, во саксии на тераса, покрај вашето омилено растение или декорација во дворот за дополнително да ги истакнете итн.
 • Шупливиот абажур обезбедува живописен изглед, дава уникатна светлина и сенка
 • Соларно напојување: на врвот на секоја светилка има соларен панел кој се напојува преку сончева светлина
 • Светилките автоматски се полнат во текот на денот, потоа автоматски се вклучуваат да светат на зајдисонце и светат се до зори
 • Ниво на водоотпорност: IP65, безбедно за користење при сите временски услови
 • Материјал: ABS пластика
 • Прекинувач за вклучување/исклучување
 • Не е потребно посебно инсталирање, или струјно поврзување, само вклучете ги и наместете ги светилките
 • Вградена батерија на полнење: АА 1,2V NI-MH
 • 8 лумени
 • Светлина: топла жолта LED
 • Време на осветлување: 6-8h со целосно наполнета батерија
 • Димензии на една светилка: 6 x 6 x 12cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Овие 6 Декоративни соларни светилки SL002 се прекрасен додаток за вашата градина или двор. Се напојуваат со сончева енергија и се идеални за креирање на убава и романтична атмосфера во вечерните часови.

Секоја светилка е опремена со вградена соларен панел кој ги собира сончевите зраци и ги претвора во електрична енергија. Ова значи дека нема потреба од кабли или батерии, што ги прави многу практични и еколошки безбедни. Светилките автоматски се вклучуваат при заоѓање на сонцето и се исклучуваат при изгревот на сонцето, што ги прави многу лесни за користење.

Светилките имаат уникатен и привлечен изглед. Можете да ги распоредите на различни места во вашата градина или двор, креирајќи прекрасни светлосни ефекти и декоративни акценти. Овие светилки се идеални за украсување на тревници, цветни градини, тераси, балкони и други простории.

Светилките се изработени од висококвалитетен и водоотпорен материјал, што им овозможува да издржат на надворешни услови. Тие се идеални за користење во секоја сезона и не се оштетуваат од врнежи од дожд или снег.

Овие декоративни соларни светилки не само што ќе ви обезбедат прекрасна светлина и атмосфера, туку и ќе ви помогнат да заштедите на електрична енергија. Сончевата енергија е бесплатна и не ја загадува околината, што ги прави овие светилки еколошки безбедни и одржливи.

Направете ја вашата градина уште поубава и уживајте во магичната атмосфера што ја создаваат овие светилки.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.