Купи!

3 во 1 Дерма ролер за лице и тело

Original price was: 850 MKD.Current price is: 599 MKD.

Кожата е најголемиот орган на човековото тело, а исто така и најподложна на брчки и лузни. Поради тоа, Дерма ролерот ќе се погрижи сето тоа да изгледа многу лесно, без притоа да трошите пари за скапи производи за нега на кожата или било какви други третмани.

  • Соодветен третман за враќање на младоста на кожата одвнатре, за израмнување на брчките, лузните, линиите на изразување, стриите и дамките на кожата, меѓу другите придобивки
  • Го стимулира обновувањето на колагенот и еластинот што влијае на подобрување на текстурата, како и изедначување на нееднаквости на кожата
  • Значително ја подобрува појавата на лузни, фини линии, брчки, стрии и лузни од акни
  • Третман на хиперпигментација, против предвремено стареење, опуштена кожа, ќелавост
  • Составен од ситни мали иглички кои што на безболен начин овозможуваат обновување на тонот, еластичноста и мртвите клетки на кожата
  • Добивате 3 ролери со различни димензии за секој дел од кожата: 0,5mm за пределот околу очите, 1mm за лице, 1,5mm за тело
  • Број на иглички: 300 (0,5mm) / 720 (1mm)/ 1200 (1,5mm)
  • Материјал на иглички: медицински челик

Начин на употреба:
1. Измијте ги рацете и областа која треба да се третира
2. Користете тоник за чистење лице и антибактериски гел за чистење на рацете и кожата
3. Ролерот се чисти под млаз топла вода или со 75% алкохол
4. Пред употреба препорачуваме да користите и некои производи наменети за нега на вашиот тип кожа за поефикасни резултати (серум или друг вид масло)
5. Користете го дерма ролерот така што со нежни движења ќе го лизгате по кожата хоризонтално и вертикално 8-10 пати на областа која се третира. Направете доволно притисок и уверете се дека микроигличките можат да навлезат во кожата.
6. По третманот дезинфицирајте го ролерот во 75% алкохол, или добро измијте го и исушете го
7. Нанесете некој крем со разладувачки ефект, или пак само останете да мирувате неколку минути додека уживате

Придобивки од користење на дерма ролерот:
– Ја хидрира кожата и ја прави помазна и помека
– Ги заменува мртвите и уништени клетки со нови
– Го поттикнува растот на косата и брадата кај мажите
– Значително ја зголемува циркулацијата
– Ги израмнува или отстранува брчките
– Ги измазнува лузните
– Успешно го изедначува тенот
– Го намалува целулитот
– Ги враќа во нормала проширените пори
– Го стимулира производството на колаген
– Ја подобрува текстурата на кожата
– Ги намалува стриите
– Ја измазнува старата и развлечена кожа и ја прави да изгледа совршено и затегнато

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот:

3 во 1 Дерма ролер за лице и тело е иновативен алатка која ја промовира здравата и младешка кожа. Оваа магична алатка е дизајнирана да ги подобри вашите рутини на нега на кожата и да ви овозможи да го постигнете совршенството на вашата кожа во удобноста на вашиот дом.

Овој 3 во 1 Дерма ролер е изработен од висококвалитетни материјали, што го прави безбеден и ефикасен за употреба на лицето и телото. Со своите три различни големини на иглите, овој ролер е прилагодлив за секој дел од вашето тело, вклучувајќи ги и тешкодостапните делови како што се колената и лактите.

Одличноста на овој производ лежи во неговите многу предности и функции. Прво, дерма ролерот ја стимулира производството на колаген и еластин, што го подобрува тонусот и еластичноста на вашата кожа. Ова води до намалување на брчките, фините линии и ожилоците, и го оживува природниот блискав изглед на вашата кожа.

Второ, овој ролер го подобрува апсорпцијата на вашите средства за нега на кожата. Со помош на мали игли, тој ја отвора површината на кожата и овозможува на кремите, сировините и серумите да проникнат поглубоко во кожата, што резултира во подобрена хидратација и хранливост.

Трето, овој 3 во 1 Дерма ролер е идеален за третман на акни и ожилоци од акни. Иглите го пробиваат горниот слој на кожата и ја стимулираат регенерацијата на нови здрави клетки, што ги намалува ожилоците и ги подобрува условите на кожата.

Овој производ не само што ви нуди многу предности и функции, туку и ви нуди и вредност. Со 3 во 1 Дерма ролерот, ќе имате секојдневна рутинска нега на кожата која е едноставна, ефикасна и удобна. Вие ќе го постигнете свежиот и младешки изглед на вашата кожа без да трошите време и пари на салони за убавина.

Земете го вашиот 3 во 1 Дерма ролер сега и започнете со вашата рутинска нега на кожата која ќе ви донесе самодоверба и прекрасна кожа.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.