Попуст!

2638B Двоен LED Соларен рефлектор со сензор

(2 коментари)

1900 ден 850 ден

 • Водоотпорен (IP65) двоен соларен рефлектор за надворешна употреба, може да се употреби во ваша градина, двор, покрај базенот, на тераса или пред влезот
 • Висока ефикасност и мала потрошувачка, ја претвора соларната енергија во електрична за да го снабди просторот со светлина и да ви заштеди од сметката за струја
 • 40 супер светли LED диоди за одлично осветлување
 • Копче за вклучување и исклучување On/Off
 • COD Сензор кој се активира навечер
 • Димензии: 19,5 х 12,1 х 4,5cm
 • Соларен панел: 5.5W/6V
 • Батерии: 3.7V 1200mAh
 • Да се постави на директна сончева светлина – 8h полнење = 12h осветлување
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава
Или јавете се на
071/325-666

2 reviews for 2638B Двоен LED Соларен рефлектор со сензор

 1. Мето

  баш е така

 2. Zoran Stojanovikj ul Kiriul i Metodi br 2 Kratovo

  Dali moze da ja smenam narachka,namesto so dvaeset diodi da mi ispratite edna so 40 diodi.imam narachka od pred dva dena.Pozdrav ako ne e docna ve molam dokolku moze da se preinachi narachka.da bide so 40 diodi

  • Hazza

   Zdravo Zoran,

   Vasata pratka za zal veke e ispratena vednas po napravenata naracka.

   Dokolku moze na nekoj drug nacin da Vi pomogneme, tuka sme.

   Pozdrav

Додај коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Јавете се на 071 325 666 и кажете дека барате рефундација. Можете и преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)
 3. Преку телефон: Јавете се на 071 325 666 од 09:00-22:00 секој ден