Купи!

Ѕиден соларен рефлектор YD-36

Original price was: 890 MKD.Current price is: 499 MKD.

 • Соларно ѕидно светло за надворешна употреба
 • Се полни со помош на сончева енергија во текот на денот и се вклучува автоматски навечер
 • Совршен рефлектор за осветлување на вашата куќа или зграда
 • Монтирањето одзема само неколку минути
 • Водоотпорен: класа IP65, отпорен на високи и ниски температури
 • Идеален за градина, тераса, пред влезот на домот итн.
 • Осветлува 6-10 часа кога е целосно наполнет
 • Полнење: повеќе од 6 часа изложеност на директна сончева светлина
 • Вградена батерија која се полни
 • LED SMD диоди
 • Материјал: ABS
 • Димензии: 10 x 6 x 3cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 е иновативно решение за осветлување на вашето дворно место, тераса или било кој друг дел од вашата надворешна просторија. Овој рефлектор е опремен со најновата соларна технологија, што му овозможува да се полни со сончева светлина и да осветлува во текот на ноќта.

Со својот модерен и елегантен дизајн, Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 ќе го надгради изгледот на вашата надворешна просторија и ќе му придонесе на неа уникатен стил. Овој рефлектор е изработен од висококвалитетни материјали, што му обезбедува долготрајност и отпорност на влијанијата на временските услови.

Одличната функционалност на Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 го прави идеален избор за осветлување на вашиот надворешен простор. Со своите силни LED светла, овој рефлектор обезбедува ярка и рамномерна осветленост, што ќе ви овозможи безбедност и комфор при движење низ ноќта.

Одличната предност на Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 е неговата соларна технологија. Со вградени соларни панели, рефлекторот се полни автоматски преку сончевата светлина, што значи дека нема потреба од кабли или батерии. Ова не само што го прави еколошки пријателски, туку и ви овозможува да го поставите каде што сакате без ограничувања.

Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 е идеален за користење на отворени просторија, дворови, градини или тераси. Со неговата водоотпорна и прашинаотпорна конструкција, можете да бидете сигурни дека рефлекторот ќе работи без проблеми и при лоши временски услови.

Осветлете го вашиот надворешен простор со Ѕидниот соларен рефлектор YD-36 и уживајте во безбедност, комфор и елеганција. Овој рефлектор е инвестиција во вашата надворешна просторија, која ќе ви обезбеди долготрајно осветлување и уникатен стил.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.