Купи!

Шпионска безжична WiFi камера 1080p

999 MKD

 • Дискретна сигурносна мини камера
 • Обезбедете го вашиот дом – Одете безгрижно на летување, зимување или на работа и следете ги настаните во вашиот дом на твојот паметен уред
 • Поврзете ја со телефонот – Поврзете ја камерата со телефонот, таблетот или компјутерот преку Wi-Fi конекција и ќе можете да ја видите просторијата што ја снима камерата во секое време
 • Безгрижно излезете од дома – Поставете камера за да го надгледува вашиот дом кога не сте дома
 • Ноќен режим – Дури и кога е целосно темно, оваа камера ги открива и најмалите детали
 • Целосна ротација – Најголемата предност на камерата е широкиот агол на фотографирање, благодарение на 360 степени ротација на страна и 120 степени нагоре и надолу
 • HD камерата работи со сензор за движење кој снима сè на длабочина од 15 метри и под агол од 150 степени, што ја прави исклучително практична за снимање настани во затворен простор
 • Опсегот на ноќно гледање може да достигне 5M и можеш да го вклучиш или исклучиш од далечина преку апликацијата
 • Поради своите исклучително мали димензии идеална е за поставување насекаде
 • Димензии: 4,4 x 4,4 x 2,5 cm
 • Видео резолуција: 1080P
 • Интервал на снимање: 5m2
 • Поддршка 128G TF картичка (не е вклучена)
 • Објектив за ноќно гледање: 2 MP
 • USB полнење
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Ако ти треба мала, дискретна, но ефикасна камера за видео надзор што ќе можеш да ја поврзиш со телефонот, таблетот или компјутерот и да ги следиш настаните дури и кога не си дома, тогаш оваа Wi-Fi камера е совршен избор за тебе!

Камерата има можност да снима ноќе со инфрацрвена технологија која ја има интегрирано во неа. Сензорите за движење работат исто како и во дневен режим.

Едноставно постави ја камерата на саканата локација и поврзи ја со телефонот преку апликација (вклучено упатство за користење). Батеријата издржува 1 час со едно полнење, но може да биде поврзана со полначот и да работи 24/7.

Се полни со USB кабел кој доаѓа во пакувањето.

Покрај тоа што е одлично решение за обезбедување на твоето место на живеење, можеш да ја користиш и додека возиш, обезбедувајќи ти доказ во случај на сообраќајна несреќа, или додека спортуваш.

 

Начин на инсталирање: Кога ја поврзувате камерата, на две места се бара лозинка.
1. Admin: user | Password: admin
2. Треба да ја внесете лозинката од вашиот WiFi за да се поврзе камерата со WiFi.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.