Купи!

Четка за масажа и чистење на стапала

Original price was: 999 MKD.Current price is: 350 MKD.

  • Четка во форма на влечка, дизајнирана за чистење и масирање на вашите стапала додека се туширате
  • Нежна четка за темелно чистење со движење на стапалото низ неа
  • Не е потребно да се наведнувате – особено погодно за постари лица, но и за сите возрасти
  • Има вакуум-лепенки кои се лепат за површината и спречуваат лизгање
  • Камен-турпија во пределот на петата за дополнителна масажа и педикир
  • Поставете ја на едно место; доколку го менувате местото неколкупати, вакуум-лепенките ќе ослабнат и повеќе нема да ја држат влечката во место
  • Оддржувајте ги своите стапала без многу труд и направете да заблескаат
  • За сите големини на стапало

Нема на залиха

Опис

Опис на производот: Четка за масажа и чистење на стапала

Оваа четка за масажа и чистење на стапала е идеална за секојдневна употреба и ќе ви обезбеди пријатно и релаксирачко искуство. Изработена е од висококвалитетни материјали, што гарантира долготрајност и издржливост.

Оваа четка има иновативен дизајн со две страни. Едната страна е опремена со меки четки, кои ќе ви овозможат нежна и пријатна масажа на стапалата. Оваа масажа ќе ги стимулира акупресурните точки на стапалата и ќе го подобри крвниот проток, што резултира со опуштање на мускулите и намалување на напетоста.

Другата страна на четката е опремена со четки со појачана текстура, кои ќе ви помогнат во длабинско чистење на стапалата. Оваа четка е идеална за отстранување на мрсотијата, мрежичките и мртвите клетки од кожата на стапалата. Воедно, чистењето со оваа четка ќе ги отвори порите на кожата и ќе ја ослободи од токсините, што резултира со подобрена циркулација и здрава кожа.

Оваа четка е практична и лесна за користење. Има долга дршка, што ви овозможува лесно да ја достигнете секој дел од стапалата. Исто така, четката е компактна и погодна за патување, што значи дека можете да ја носите со себе каде и да одите.

Со користење на оваа четка за масажа и чистење на стапала, ќе ги добиете следните предности:

1. Подобрување на крвниот проток и стимулација на акупресурните точки на стапалата.
2. Опуштање на мускулите и намалување на напетоста.
3. Длабинско чистење на стапалата и отстранување на мрсотијата и мртвите клетки.
4. Подобрена циркулација и здрава кожа на стапалата.
5. Практична и лесна за користење, со можност за патување.

Оваа четка за масажа и чистење на стапала е неизоставен дел од вашата рутина на нега на стапалата. Нарачајте ја денес и уживајте во пријатната масажа и чистотата на вашите стапала!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.