Купи!

Чадор за заштита од сонце за шофершајбна

Original price was: 1250 MKD.Current price is: 700 MKD.

 • Висококвалитетен штитник од сонце со дизајн на чадор
 • Ефикасно ги блокира сончевите зраци и го спречува продирањето на штетни UV зраци
 • Ја намалува топлината и прегревањето на внатрешноста на возилото
 • Само отворете го и ставете го на шофершајбната на вашето возило
 • Надворешниот рефлектирачки слој ги одбива сончевите зраци, ја заштитува контролната табла од избледување и го штити тапацирот од пукање
 • Помага да се одржи удобна температура и ја намалува потребата за користење климатизација, со што се заштедува енергија
 • Лесно се отвора и затвора – се поставува за неколку секунди
 • Може да се стави на предниот или задниот прозорец на автомобилот, во зависност од големината и конструкцијата на вашето возило
 • Доаѓа со торбичка за складирање
 • Не зафаќа многу простор, може да се смести во преградата на вратата на автомобилот, предната фиока, под седиштето или во багажникот
 • Погоден за употреба за седан, камион, SUV, па дури и комбе
 • Обезбедува максимална покриеност за вашето возило
 • Претставува приватност и безбедност при паркирање на јавни места, со тоа што ги спречува случајните минувачи да гледаат во внатрешноста на вашето возило
 • Изработен од висококвалитетна ткаенина со UV заштита за надворешниот слој
 • Димензии: 140 x 80cm (отворен) / околу 30 x 7 cm (затворен)
 • Уживајте во пријатно и удобно возење дури и во најжешките денови!
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Чадорот за заштита од сонце за шофершајбна е иновативен производ кој ќе ви обезбеди максимална заштита од силните сончеви зраци и ќе ви помогне да се чувствувате комфорно и безбедно во вашето возило. Овој чадор е специјално дизајниран за да се прилагоди на шофершајбната на вашето возило и да ве заштити вас и вашиот автомобил од прекумернa топлина и сончевата светлина.

Одличниот квалитет на материјалот го прави чадорот издржлив и долготраен, што значи дека ќе ви служи долги години. Исто така, чадорот е лесен за монтажа и демонтажа, што ви овозможува брзо и едноставно да го ставите или отстраните според вашите потреби.

Одличните карактеристики на овој чадор ја вклучуваат и неговата способност да ја задржи топлината надвор од вашето возило, што значително ќе го намали загревањето на внатрешноста на автомобилот. Ова не само што ќе ви овозможи да се чувствувате подобро и комфорно, туку и ќе го заштити вашиот автомобил од потенцијални штети и оштетувања.

Овој чадор за заштита од сонце е идеален за сите возачи кои сакаат да го задржат своето возило свежо и комфорно, без да се изложуваат на опасност од силните сончеви зраци. Со неговата помош, ќе можете да уживате во пријатни и безбедни возења, без да се грижите за влијанието на сонцето врз вас и вашиот автомобил.

Не губете време и се осигурајте заштита од сонцето со овој прекрасен чадор за шофершајбна. Купете го сега и уживајте во комфорот и безбедноста кои ќе ви ги обезбеди овој извонреден производ.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.