Купи!

Фитнес стимулатор за стомачни и бицепс

Original price was: 1900 MKD.Current price is: 850 MKD.

Оформете ги вашите стомачни мускули и бицепси без напорно вежбање!

 • ЕМС (електрична мускулна стимулација ) преку тековната стимулација, директно испраќа сигнал до мускулите, за да се промовира движењето на мускулите.
  ➤ Овој мускулен тонер може да ви помогне да ги тонизирате, затегнете и зајакнете вашите мускули на телото и да добиете совршена фигура по последователна употреба на овој производ за 6-8 недели (околу 25 минути, 2 пати на ден, 10мин. ниско ниво, 10мин. средно ниво, 5мин. високо ниво).
  ➤ Ергономски дизајнирани, за вежбање на стомачни мускули и мускулите на рацете. Едноставно користење! Дизајниран за абдоминална мускулна вежба и за раце.
  ➤ Шест различни програми со 4 нивоа на интензитет, кои се задолжителни за да помогнат во согорувањето на маснотиите и зацврстување на мускулите. Тоа е еднакво на 2000m трчање, и 60 минути вежбање!
  ➤ Можете да го користите овој стимулатор во секое време, насекаде. Тој е лесен и тенок.
  ➤ Алуминиумски гел со висок квалитет, спроводливоста ја подобрува за 30%.

Нема на залиха

Опис

 • ➤ ON / INC: притиснете еднаш за да го вклучите, притиснете повторно да го зголемите интензитетот, содржи 4 нивоа на интензитет
  ➤ Притиснете повеќе пати, и ќе продолжите да го зголемувате интензитетот (ако го вклучите механизмот, но не го зголемите интензитетот, тој автоматски ќе се исклучи по 30 секунди).
  ➤ OFF / DEC: кога интензитетот не е најмал, притиснете го намалувањето на интензитетот, тогаш интензитетот е најмал, притиснете го и ќе се исклучи.
  ➤ ПРОГРАМА: има шест режими, еднаш притиснете, еднаш го менувате режимот.
  Ве молиме прочитајте ги Упатствата пред употреба.
  ➤ Автоматска програма: слабеење, масажа, акупунктура, зацврстување,и комбинација од сите функции.
  Спецификација:
  Големина :18 x 16,8cm
  Главно материјално тело: ПЕТ смола гел
  Пад: полиакриламид
  ЕМС уреди: 3 ААА батерии (не се вклучени)
  Влезен извор на енергија: 100-240V, 50 / 60Hz
  Излез: DC5V 1000mAПакетот вклучува:
  Контролери со 3x перничиња (батериите НЕ се вклучени )
  2x перничиња за раце
  1x перниче за абдомен

Забелешка:
На следниве лица не им е дозволено да го користат производот или може да предизвикаат проблеми со кожата и телото:
– Интернационално трансплантиран електронски медицински уред, како што се пејсмејкери
– Електронска медицинска опрема за поддршка на живот како вештачка кардиопумонарна машина
– Електронски медицински помагала поврзани со телото, како што е електрокардиограм скенер
– Жените кои се бремени или неодамна родиле.
– Не користете го кога спиете.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.