Купи!

Фен за коса Remington 5 во 1

Original price was: 1500 MKD.Current price is: 1000 MKD.

  • Моќност: 3000W
  • Напон: 110V / 220V
  • Фреквенција: 50 Hz
  • Комплетот содржи: фен, 2 рамни додатоци за сушење, 2 чешли, 1 дифузер
  • 2 брзини
  • Контрола на топлина
  • Јонизатор кој ја одржува косата здрава
  • Автоматско спречување на прегревање
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Фенот за коса Remington 5 во 1 е идеален избор за сите кои сакаат перфектно стилизирана коса со минимален напор. Овој иновативен фен нуди пет различни функции, што го прави несекојдневен и многу практичен алат за секојдневна употреба.

Првата функција е моќниот сушач за коса, кој обезбедува брзо и ефикасно сушење на косата. Со своите напредни технологии, овој фен ја намалува времето на сушење и го заштитува косата од прекумерна топлина.

Втората функција е керамичката четка, која овозможува стилизирање на косата со леснотија и прецизност. Керамичката површина ги заштитува влакната од оштетување и ги намалува фрчките, додека четката ги разматура косата и ја прави мека и блескава.

Третата функција е вртежната четка, која овозможува креирање на различни фризури со само едно движење. Оваа четка има вградени керамички плочки и вртежен механизам, што овозможува брзо и ефикасно стилизирање на косата без да ја оштетува.

Четвртата функција е дифузерот, кој е идеален за креирање на природни и дефинирани коври. Овој додаток го равномерно распределува топлината и воздухот, што резултира во креативни и долготрајни коври.

Петтата функција е концентраторот, кој овозможува прецизно стилизирање на одредени делови од косата. Овој додаток го фокусира воздухот и топлината, што го прави идеален за креирање на гладки и рафинирани фризури.

Фенот за коса Remington 5 во 1 нуди несекојдневна удобност и функционалност, што го прави неизоставен алат во вашата рутина за убавина. Со неговите различни функции, можете да креирате различни стилови и да го постигнете перфектниот изглед кој го сонувате. Не губете време и се осигурајте сега за овој фен за коса кој ќе ви обезбеди совршена коса секој ден.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.