Купи!

Ултрасоничен уред за дресирање + одбрана од агресивни кучиња (тејзер/тизер на фреквенција)

590 MKD

 • уредот ги смирува непослушните кучиња или ги прогонува агресивните кучиња-скитници
 • го учи вашето куче да го поврзе непријатниот звук со командата која му ја давате
 • 9V батерија
 • ултрасоничен звук од 125dB / 25000 Hz
 • фреквенција: 25 KHz
 • ефикасен опсег до 5m
 • делува за секаков вид куче, домашно, полициско, воено, овчарско и сл.
 • без шок технологија
 • LED светло
 • димензии: 12,5cm x 4cm x 2,7cm
 • тежина: 97гр.
 • материјал: ABS

Упатство за употреба:

– За дресура, режимот на работа се подесува на средина и се притиска на копчето.
– За прогонување на агресивно куче, режимот на работа се подесува на последната единица најдесно и се притиска на копчето.
– За активирање на лед светлото при слаба видливост, режимот на работа се подесува на првата единица најлево и се притиска на копчето.

Идејата за ултрасоничниот уред се базира врз сознанието дека кучињата слушаат ултразвук и доколку тој ултразвук е со голема јачина тие ќе бидат исплашени и ќе се оддалечат од ултразвучниот извор.

Напомена: Не провоцирајте ги кучињата намерно!

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Ултрасоничен уред кој се користи за обука и дресирање во случај на непослушност кај кучиња.
Доколку вашето куче не доаѓа кога го викате, непрестано лае, е непослушно во период на парење, врши нужда дома, или се качува по мебелот, ова е вистинското решение за вас.

А доколку вашиот миленик е многу послушен и не сакате проблеми со агресивни кучиња кои можат да наидат додека го шетате надвор, овој ултрасоничен звучник ќе ги избрка истите.

Уредот функционира со режим на импулсна модулација – ги контролира рефлексите на кучето, но нема никаков штетен ефект врз нив. Уредот не содржи електрични импулси, како ремчињата против лаење. Ова е уред кој емитува ултрасонични звуци кои го стимулираат кучето да се скроти.

Звукот е нечуен за човековото уво поради фреквенцијата од 125dB која човековиот слух не ја регистрира. Сепак, и покрај ова сознание, се препорачува да не го вперувате уредот директно во вашето уво додека е вклучен, бидејќи може да направи да се чувствувате непријатно.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)