Купи!

Справа за истегнување и поддршка на половината

Original price was: 1200 MKD.Current price is: 650 MKD.

 • Систем за поддршка на половината со 3 нивоа и магнети – лумбална магнетна справа
 • Ја ублажува болката во рамото, грбот, половината
 • Го подобрува правилното држење на вашето тело
 • Ја стимулира циркулацијата на крвта
 • Делува против несоница
 • Со магнети во таква форма што го опфаќаат ‘рбетот и притискаат на точки што одговараат на оние на масажата „шијацу“
 • Доволни се 5 минути два пати на ден за да ја почувствувате разликата
 • 3-те нивоа треба постепено да се зголемуваат
 • Прилагодлива, лесна и компактна
 • Носете ја со себе каде и да сте
 • Може да се стави и на работниот стол, каучот, автомобилското седиште
 • Материјал: висококвалитетна и издржлива пластика
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Справа за истегнување и поддршка на половината

Оваа справа за истегнување и поддршка на половината е идеална за сите кои имаат потреба од поддршка и стабилност при извршување на физички активности. Овој производ е специјално дизајниран да ги поддржува истегнатите мускули и да го олесни болката и напрегнувањето.

Особини:
1. Квалитетен материјал: Изработена од висококвалитетен и издржлив материјал, оваа справа е долготрајна и издржлива.
2. Поддршка на половината: Справата нуди стабилност и поддршка на половината, што го олеснува движењето и го намалува ризикот од повреди.
3. Регулирање на интензитетот: Со помош на регулирачките каиши, можете да го прилагодите интензитетот на поддршката според вашите потреби.
4. Удобно носење: Дизајнирана со внимание кон деталите, оваа справа е комфортна за носење и не предизвикува иритации на кожата.
5. Универзална големина: Со универзална големина, оваа справа се прилагодува на секоја половина и е идеална за сите возрасти и полови.

Предности:
– Олеснување на болката: Справата ја намалува болката и напрегнувањето во истегнатите мускули, што ви овозможува да се движите со повеќе комфорт и слобода.
– Подобрување на стабилноста: Со поддршката на половината, оваа справа ви помага да го подобрите балансот и стабилноста при физичките активности.
– Спречување на повреди: Со правилна поддршка и стабилност, оваа справа го намалува ризикот од повреди и помага во брзото опоравување по повреди.

Вредност за купувачот:
Оваа справа за истегнување и поддршка на половината е вашето секојдневно решение за подобрување на вашата физичка активност и општа добрина. Со неа, ќе можете да се движите со повеќе комфорт и стабилност, без болка и напрегнување. Исто така, ќе имате повеќе сигурност и ќе го намалите ризикот од повреди. Не губете време, добијте ја вашата справа за истегнување и поддршка на половината и започнете со подобрување на вашата физичка состојба денес!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.