Купи!

Соларен репелент против глодачи

Original price was: 850 MKD.Current price is: 490 MKD.

 • Соларен репелент кој се вметнува во земјата со цел да ги одвраќа глодачите како глувците, стаорците, вервериците, кртовите, јазовците и другите штетници
 • Емитува ултрасоничен звук на секои 30сек., со променлива фреквенција од 400-1000Hz кој се шири низ почвата, им пречи на штетниците, создава неподнослива средина за престој за нив и ги принудува да ја напуштат областа
 • Репелентот работи дури и во облачни денови
 • Не им штети на миленичињата и луѓето
 • Нема потреба од одржување, безжичен е и отпорен на временски услови и вода
 • Има вградена батерија која се полни преку соларниот панел
 • Материјал: високо квалитетна пластика
 • Без хемикалии или отрови, целосно еколошки
 • Димензии: 26 x 6cm
 • Се поставува така што соларниот панел ќе биде барем 5cm над земјата, на сончево место
 • Ефективен опсег: 500m2
 • Забелешка: Дометот зависи од типот на земјата. Сувата, песоклива почва ги потиснува звучните бранови и со тоа заштитената зона може да се намали на половина (во овој случај, треба да размислите да користите два репеленти). Најдобар ефект ќе се добие со влажна или глинена почва. Ефектите се видливи по мин. 5 дена.
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Соларниот репелент против глодачи е иновативен производ кој ќе го заштити вашиот дом и градина од непријатните гости. Овој репелент работи на сончева енергија, што значи дека нема потреба од батерии или електрична струја.

Одличната функционалност на овој репелент го прави идеален за борба против глодачите, како што се мишеви, пачиња и други непожелни гости. Со помош на интегрираниот соларен панел, репелентот собира и чува сончевата енергија, што овозможува непрекинато работење и ефикасно одбивање на глодачите.

Овој репелент е опремен со интелигентен сензор за движење, што значи дека автоматски се активира кога глодачите се приближуваат. Кога сензорот засечува движење, репелентот го испушта ултразвучен звук кој е непријатен за глодачите, но безопасен за луѓето и куќните миленици.

Овој соларен репелент е изработен од висококвалитетни материјали, што го прави издржлив и отпорен на влијанието на временските услови. Може да го користите надвор или внатре, во зависност од вашите потреби.

Главната предност на овој репелент е неговата ефикасност и еколошка природа. Сончевата енергија го прави енергетски ефикасен и еколошки прифатлив, што значи дека не само штеди пари на вашата сметка за струја, туку и помага во заштитата на околината.

Соларниот репелент против глодачи е вашиот најдобар сојузник во борбата против непожелните гости. Заштитете го вашиот дом и градина со овој иновативен производ и уживајте во мирен и безбеден простор.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.