Купи!

Сет од 4 микрофибер крпи

Original price was: 500 MKD.Current price is: 299 MKD.

 • 4 микрофибер крпи за чистење
 • Лесно и брзо исчистете го секој дел од куќата, канцеларијата или автомобилот
 • Може да ги користите на сите површини (стакло, домашни апарати како на пр. ТВ, компјутер, за бришење на прашината на екранот, мебелот, подот и др., во кујната, дневната итн.)
 • Може да ги користите суви, со вода и со средство за чистење
 • Со леснотија ќе ги отстраните дамките, без да оставите трага, нема капење, траги од бришење на прозорците, нема неред
 •  Изработени од 100% микрофибер влакно
 • Доаѓаат во различни бои
 • Не бледнеат
 • Можат да се перат рачно или во машина
 • Димензии: 30 x 30cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот:

Сетот од 4 микрофибер крпи е идеален избор за секојдневна употреба во вашиот дом. Овие крпи се изработени од висококвалитетна микрофибер материјал, што гарантира ефикасно и лесно чистење на секоја површина.

Со своите димензии од 30×30 цм, овие крпи се компактни и практични за употреба. Тие се идеални за чистење на кујната, бањата, прозорците, мебелите и секоја друга површина во вашиот дом.

Одличната апсорпција на влага на микрофибер материјалот гарантира дека ќе ги отстраните сите мрсотии и прашини без проблем. Овие крпи се идеални за сушење на садови, бришење на прашината и отстранување на масло и мрсотија од површините.

Сетот од 4 микрофибер крпи е издржлив и лесен за одржување. Можете да ги перете во машина за перење и повторно да ги користите без губење на квалитетот. Овие крпи се долготрајни и ќе ви служат долго време.

Со купувањето на овој сет, добивате не само 4 крпи, туку и практичен и функционален производ кој ќе ви помогне да го одржувате вашиот дом чист и среден. Овие крпи се идеални за секојдневна употреба и ќе ви помогнат да го постигнете сјајот и чистотата што ги сакате во вашиот дом.

Не губете време, купете го сетот од 4 микрофибер крпи и уживајте во лесното и ефикасно чистење на секоја површина во вашиот дом.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.