Купи!

Ротирачки додаток за чешма 1080°

Original price was: 850 MKD.Current price is: 450 MKD.

 • Универзален ротирачки додаток за славина што ви овозможува да насочите млаз вода на која страна сакате, дури и исправено
 • Ротација со голем агол од 1080 степени: млазот досегнува до секој агол на мијалникот
 • 2 режими за ослободување на воден млаз: слаб или силен млаз
 • Префрлањето помеѓу режимите се врши со вртење на самиот додаток
 • Одличен за пиење вода или миење заби
 • Погоден за стандардни чешми со навој од 24mm
 • Исклучително лесен за користење и инсталирање
 • Филтер за отстранување на нечистотиите и тврдите честички, правејќи ја водата почиста и поздрава, спречува прскање на водата насекаде
 • Едноставен дизајн – за неколку секунди можете да го одвртите за да ја исчистите филтер-мрежата и да спречите акумулирана нечистотија и бигор
 • Материјал: нерѓосувачки челик и ABS додатоци
 • Може да се користи во кујна, бања, градина, ресторани, хотели итн.
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Ротирачкиот додаток за чешма 1080° е иновативен производ кој ќе го претвори вашето искуство со чешмата во нешто сосема ново и восхитувачко. Овој додаток е дизајниран да ви овозможи да го вртите чешмата за 1080 степени, што значи дека можете да ја прилагодите насоката на водниот струја според вашите потреби и предизвици.

Одлично е што овој ротирачки додаток е компатибилен со сите видови на чешми, без разлика дали станува збор за куќни чешми, чешми во кафули или чешми во јавни простории. Со едноставен и брз монтажен процес, можете да го прикачите овој додаток на вашата чешма и да го почнете уживањето во неговите предности.

Одличната функционалност на овој ротирачки додаток ви овозможува да го контролирате потокот на вода на чешмата на начин што никогаш досега не сте го искусиле. Со можноста да го вртите чешмата за 1080 степени, можете да го прилагодите потокот на вода според вашите потреби. Ова е особено корисно кога треба да исперете големи садови или кога сакате да наполните голем сад со вода. Исто така, овој додаток ви овозможува да го промените аголот на потокот на вода, што ви дава повеќе контрола и удобност при користењето на чешмата.

Освен практичните предности, ротирачкиот додаток за чешма 1080° ќе ви донесе и естетско задоволство. Неговиот модерен и елегантен дизајн ќе го надгради изгледот на вашата чешма и ќе ја претвори во вистинско уметничко дело. Со својата вртежна функција, овој додаток ќе биде вистинска забава за вашите гости и ќе ги остави без зборови.

Ротирачкиот додаток за чешма 1080° е вистинска иновација која ќе ви донесе удобност, контрола и естетско задоволство. Не губете време, набавете го овој додаток и претворете го вашето искуство со чешмата во нешто сосема ново и восхитувачко.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.