Купи!

Ротирачка чинија за деца од која храната не се истура!

300 MKD

 • Пластичен сад за храна во форма на планетата Сатурн со дизајн кој спречува истурање на храната надвор од чинијата
 • Доколку и вашето малечко губи интерес додека јаде, или ужива да ја истура храната оваа чинија е решението!
 • Оддржува хоризонтална положба без разлика како ќе ја свртите
 • Чистотата на подот, мебелот и облеката ќе биде задржана
 • Материјал: високо-квалитетна пластика
 • Ротација: 360°
 • Големина: 17 x 17 x 7cm
 • Волумен: 300ml
 • Тежина: 150гр.

Нема на залиха

Опис

Опис на производ:

Ротирачката чинија за деца е револуционерен производ кој ќе го промени начинот на кој вашето дете јаде. Оваа иновативна чинија е дизајнирана со еден цел – да го задржи храната на место и да спречи истурање.

Особини и предности:

1. Ротирачка дизајн – Оваа чинија е опремена со ротирачки дел, што овозможува детето да јаде безбедно и лесно. Детето може да го врти делот на чинијата, што го задржува храната на место и спречува истурање.

2. Сигурна и безбедна – Изработена од висококвалитетни материјали, оваа чинија е безбедна за употреба и не содржи штетни супстанци. Дизајнирана е да биде стабилна и да не се превртува, што го намалува ризикот од незгоди и непријатности.

3. Лесна за чистење – Чинијата е изработена од материјали кои се лесни за чистење и може да се пере во машина за садови. Ова значи дека нема да губите време и енергија на рачно чистење.

4. Забавен и интересен дизајн – Чинијата е дизајнирана со весели и шарени мотиви кои ќе го привлечат вниманието на вашето дете. Ова ќе го направи оброкот забавен и интересен, што може да го поттикне детето да јаде повеќе и да се храни здраво.

5. Подобрена хранителна навика – Оваа ротирачка чинија не само што го задржува оброкот на место, туку и помага во формирањето на здрави хранителни навики кај вашето дете. Со помош на оваа чинија, детето ќе научи да јаде постепено и да го контролира својот апетит.

Вредност за купувачот:

Оваа ротирачка чинија е инвестиција во здравјето и добробитта на вашето дете. Со неа, ќе имате мирни оброци без истурање и неред. Детето ќе се забавува и ќе ужива во оброкот, а вие ќе бидете спокојни и сигурни дека тоа што го јаде е здраво и безбедно.

Не губете време, купете ја оваа ротирачка чинија за деца и променете го начинот на кој вашето дете јаде!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.