Купи!

Прскалка-чистач за прозорци

Original price was: 650 MKD.Current price is: 299 MKD.

Идеално чисто за миг!
Моќната прскалка-чистач за прозорци ќе ви помогне да ги исчистите дамките од прозорците во вашиот дом, канцеларија или автомобил.

  • Резервоар во кој ставате вода или средство за чистење прозорци по ваш избор
  • Рачка која ротира, така што секој нечист агол ќе заблеска
  • Крпа од микрофибер која се става на држачот
  • Гумен лизгач со кој се отстрануваат сите дамки и и дава сјај на површината
  • Можете да ги чистите прозорците, огледалата, туш кабини, плочки во бањата или кујната и другите водоотпорни површини
  • Одличен производ кој заштедува време и е многу едноставен за користење!
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Прскалка-чистач за прозорци е иновативен и ефикасен алат за чистење на прозорци, кој ќе ви овозможи да ги постигнете сјајните и бездупчести прозорци што ги сонувате. Овој производ е специјално дизајниран со цел да ви олесни и убрза процесот на чистење на прозорци, без потреба од многу напор и време.

Одлично изработената прскалка-чистач за прозорци има неколку специфични карактеристики што го прават незаменив алат во вашата домашна колекција на чистачи. Прво, тој е опремен со иновативна пумпа за прскање, која овозможува рамномерно распределување на чистечката течност на прозорецот. Ова значи дека нема да имате проблеми со неравномерно нанесување на течноста и оставање на мрскасти патерни на прозореците.

Второ, прскалката-чистач има вграден мек гумен четкич, кој е специјално дизајниран за отстранување на мрсотијата и маснотијата од прозорците. Оваа четка е нежна кон стаклото, но ефикасна во отстранувањето на наслагите на прашината и другите нечистотии. Со помош на оваа четка, вашите прозорци ќе бидат бездупчести и блескави.

Трето, прскалката-чистач е опремена со ткаенина за бришење, која е изработена од висококвалитетни материјали. Оваа ткаенина е мека и нежна кон стаклото, но истовремено ефикасна во отстранувањето на влагата и останатите остатоци од чистечката течност. Со помош на оваа ткаенина, вашите прозорци ќе бидат перфектно суви и без мрскасти следи.

Прскалката-чистач за прозорци ви нуди неколку предности и користи. Прво, со неговата помош, ќе можете да ги чистите прозорците на брз и ефикасен начин, што значи дека ќе заштедите време и напор. Второ, овој алат е практичен и лесен за користење, што значи дека нема да имате проблеми со неговата употреба. Трето, прскалката-чистач е издржлива и изработена од висококвалитетни материјали, што значи дека ќе ви служи долги години.

Замислете ги своите прозорци без мрскасти следи и со сјаен изглед. Прскалка-чистачот за прозорци е вашиот таен алат за постигнување на перфектно чисти прозорци, без големи усилија и време. Нарачајте го денес и уживајте во прекрасните прозорци што ги заслужувате!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.