Купи!

Престилка за потстрижување на брада

Original price was: 500 MKD.Current price is: 350 MKD.

 • Престилка за заштита од паѓање на влакна при бричење, односно средување на брада
 • Одржувајте ја облеката чиста за време на процесот на бричење/потстрижување
 • Погодна за домашна употреба или берберски салони
 • Водоотпорен, платнен материјал
 • Прилагодлива за различни големини на врат
 • Со 2 вакуум закачалки кои се поставуваат на огледалото
 • За повеќекратна употреба
 • Лесна за чистење
 • Димензии: 110 х 75 cm
 • Боја: црна
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Престилката за потстрижување на брада е идеалниот додаток за секој човек кој го негува својот изглед и брада. Оваа престилка е направена од висококвалитетен материјал, што гарантира долготрајност и издржливост.

Одличната функционалност на оваа престилка ќе ви овозможи да го потстрижете вашата брада на перфектна должина без никакви проблеми. Со помош на пристројот за регулирање на должината, можете да изберете точната должина на потстрижување, што ви овозможува да го постигнете желаниот изглед.

Оваа престилка е дизајнирана со специјални отвори за уши, што ви овозможува слободно движење и комфор при потстрижувањето. Исто така, престилката е лесна за носење и чистење, што ја прави практична и удобна за употреба.

Со користење на оваа престилка, ќе можете да уживате во безбедно и прецизно потстрижување на вашата брада, без потреба од посета на фризерски салон. Ова значи дека ќе заштедите време и пари, истовремено го задржувајќи својот стил и изглед.

Не губете повеќе време и се осигурајте за вашата брада најдобрата нега со престилката за потстрижување на брада. Оваа прекрасна престилка ќе ви овозможи да го постигнете совршеното потстрижување и да го задржите својот стил со самодоверба и удобност.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.