Купи!

Помошна рачка

Original price was: 899 MKD.Current price is: 350 MKD.

  • Исклучително практична помошна рачка со вакуум механизам, идеална за постари лица и деца, од огромна помош за секого
  • Одлична за оддржување на балансот и рамнотежата на лизгави површини, како во бањата
  • Рачката има вакум механизам и лесно се поставува и вади по потреба, изработена е од високо квалитетна ABS пластика
  • Може да се постави на мазни површини: плочки, туш кабини, када итн.
  • Можете да ја вадите и ставате повторно без ограничувања
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Помошна рачка е иновативен производ кој ќе ви помогне да ги извршите вашите задачи со леснотија и ефикасност. Оваа рачка е дизајнирана со цел да ви овозможи да ги извршите секојдневните активности без напор и да го подобрите вашиот домашен и работен живот.

Оваа помошна рачка е опремена со многу функции и карактеристики кои ќе ви овозможат да ги извршите различните задачи со леснотија. Со нејзината помош, можете да ги подигнете и преместите тешките предмети без напор, што ќе ви овозможи да ги избегнете повредите и напрегнувањето на вашите мускули. Исто така, оваа рачка има вграден систем за контрола на температурата, што ќе ви овозможи да го регулирате топлината во вашата средина и да се чувствувате комфорно.

Помошната рачка е изработена од висококвалитетни материјали, што гарантира долготрајност и издржливост. Исто така, нејзиниот модерен и ергономски дизајн ќе ви овозможи да ја користите со леснотија и удобност. Со нејзината компактна големина, можете да ја носите со себе каде и да одите, што ќе ви овозможи да ја користите во различни ситуации и околини.

Оваа помошна рачка не само што ќе ви овозможи да ги извршите вашите задачи со леснотија, туку и ќе ви помогне да го подобрите вашиот домашен и работен живот. Со нејзината помош, ќе можете да се фокусирате на други важни работи и да го намалите напрегнувањето и стресот. Оваа помошна рачка е вашето секојдневно решение за подобрување на производноста и удобноста во вашиот живот.

Не губете време и се осигурајте сега ваша помошна рачка. Извршете ги вашите задачи со леснотија и уживајте во подобрениот начин на живот кој оваа рачка ќе ви го овозможи.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.