Купи!

Мини машина за перење на расклопување

Original price was: 3000 MKD.Current price is: 2250 MKD.

 • Пренослива, мини машина за перење на расклопување
 • Функционира како машина за перење, со функција на центрифуга
 • Идеална за мали алишта и за деликатна облека
 • Совршено решение за подолги патувања со семејството, кампување, приколки, викендички…
 • Особено погодна за перење бебешка облека, долна облека, крпи, чорапи, играчки или други ситници што ги перете одвоено од останатата облека. Избегнете вкрстена контаминација, односно преминување на бактериите на други алишта во машината!
 • Висококвалитетна изработка, едноставен и елегантен изглед, нелизгачко дно, одлична стабилност
 • Тивка и ефикасна работа
 • Лесна за користење
 • Се преклопува и не зафаќа многу простор
 • Тежи помалку од 2кг.
 • Капацитет: 6L
 • Соодветна температура на водата: 40-60℃
 • Моќност: 40W
 • Напојување: 100-240V ~ 50/60Hz
 • Димензии на уредот кога е расклопен: 24,5 x 26,5 x 26,5cm
 • Димензии на уредот кога е преклопен: 11 x 26,5 x 26,5cm
 • Димензии на корпа: 11cm x 15cm x 15cm
 • Начин на употреба: За да ја вклучите машината за перење, држете го копчето ON 3 секунди. За да ја стартувате програмата едноставно притиснете го копчето ON. За време на перењето, роторот се врти 10 секунди во една насока, а потоа ја менува насоката за уште 10 секунди.
 • *Напомена: добивате боја по случаен избор, во зависност од тоа каква боја има на залиха во моментот
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Мини машина за перење на расклопување

Оваа мини машина за перење на расклопување е идеална за сите кои имаат потреба од компактна и практична опција за перење на своите алишта. Со своите иновативни функции и удобен дизајн, оваа машина ќе ви овозможи да го перете и освежите вашето облекло и текстил на брз и ефикасен начин.

Оваа мини машина за перење на расклопување е опремена со различни програми за перење, што ви овозможува да ги изберете најсоодветните по вашите потреби. Не само што можете да го перете вашето облекло, туку и различни текстилни предмети како крпи, чаршафи и капаци. Со капацитет од __ литри, оваа машина е доволно голема за да ги задоволи вашите потреби, но и доволно компактна за да се вклопи во секој простор.

Одличноста на оваа мини машина за перење на расклопување лежи во нејзината функционалност и удобност. Со вграден тајмер, можете да го програмирате перењето според вашите потреби и да се фокусирате на други задачи. Исто така, оваа машина е изработена од висококвалитетни материјали, што гарантира долготрајност и издржливост.

Освен практичноста и функционалноста, оваа мини машина за перење на расклопување ви нуди и многу предности. Прво, ќе заштедите време и енергија, бидејќи не морате да го перете вашето облекло рачно или да чекате долго време за перење во голема машина. Второ, оваа машина е идеална за мали станови, студентски соби или патувања, бидејќи е компактна и пренослива. Трето, со нејзината ефикасност и квалитет, ќе имате перфектно чисто и свежо облекло секој пат.

Оваа мини машина за перење на расклопување е вистинска вредност за вашите пари. Со нејзините функции, предности и удобност, оваа машина ќе ви овозможи да го перете вашето облекло на најдобар начин, без грижи и напор. Не губете време и се осигурајте за едно лесно и ефикасно перење со оваа мини машина за перење на расклопување.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.