Купи!

Машина за шиење SM-505

Original price was: 3500 MKD.Current price is: 2499 MKD.

  • Електрична машина за шиење
  • Многу едностaвна за употреба, може да ја користат и почетници
  • 12 шаблони за шиење
  • Прилагодлива должина на бод и цик-цак шиење
  • LED светло
  • Напојување: 12V преку адаптер кој доаѓа во самото пакување, но може да се користи и само на батерии во случај да немате пристап до електрична енергија
  • Материјал: висококвалитетна пластика и нерѓосувачки челик
  • Тежина 3,17кг.
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Машина за шиење SM-505 е идеалната помошница за секоја креативна душа. Оваа моќна и прецизна машина ќе ви овозможи да ги исполните вашите шијачки соништа со леснотија и удоволство.

Со својата висококвалитетна изработка и иновативен дизајн, SM-505 е наменета да ви пружи безгранични можности за шиење. Оваа машина е опремена со моќен мотор кој обезбедува брзина и ефикасност, што значи дека ќе можете да завршите вашите проекти во рекордно време.

Со SM-505, нема да имате проблеми со различни типови ткаенини. Оваа машина е способна да работи со ткаенини од памук, полиестер, коприна, велур и многу други. Не е важно дали шиете облека, домашен текстил или декоративни предмети, SM-505 ќе ви обезбеди перфектни резултати секој пат.

Одличноста на SM-505 се огледа и во нејзините функции и карактеристики. Оваа машина има широк избор на шиење, вклучувајќи го раменото шиење, зиг-заг шиење, шиење на копчиња и многу други. Исто така, има и вграден автоматски навлекач на конци, што значи дека нема да губите време и нерви со рачно навлекување на конците.

Одличната вредност на SM-505 за нашите купувачи е во нејзината способност да ги претвори нивните идеи во реалност. Оваа машина е интуитивна и лесна за користење, што значи дека дури и почетниците ќе можат да се справат со неа без проблеми. Со SM-505, вашата креативност нема граници.

Земете ја контролата во свои раце и создадете уникатни и прекрасни дела со машината за шиење SM-505. Оваа машина е вашата вистинска шиење сопруга, која ќе ви помогне да ги исполните вашите најсмели идеи и да ги остварите вашите шијачки соништа.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.