Купи!

Мамец за риболов – Имитира ранета риба!

Original price was: 1200 MKD.Current price is: 750 MKD.

Автентичен, иновативен, хит производ во риболовот! За искусни рибари!

 • Електронски уред во форма на риба со променливо пулсирање и зуење кој кога е потопен во вода започнува да имитира ранета риба и служи како мамец за риболов
 • Рибите го чувствуваат, го гледаат и слушаат, ги измамува рибите да нападнат и загризат
 • Рачно насликан со рефлектирачки бои кои имитираат вистинска риба
 • Остри, силни железни куки, доволно силни за потешки риби, анти-корозивен материјал
 • Обликот е средна големина: 11,6cm
 • LED светло за ноќен риболов
 • За употреба во слатководни или солени води до 3m длабочина
 • Ќе лебди на површината се додека не започнете да вртите (може да намами дури и со пловење на површината). Најдобро функционира со бавно темпо на ловење. Може да се додаде тежина за да се забави движењето. Бавно до средно враќање. За побрзо движење: подлабоко, за побавно: поплитко.
 • Уредот има батерија од 50mAh која се полни преку USB, има вклучен кабел за полнење – најмногу 15-20мин. полнење – доколку се остави подолго, ќе прегори!
 • Примери на риби кои ги привлекува: пастрмка, сом, штука, скуша, крап, клен итн.
 • Гарантиран успех со секој зададен замав на јадицата! Рибите не можат да одолеат!
 • Интересен факт: Замавувањето со мамки помага да се зголеми уловот најмалку три пати!
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Мамец за риболов – Имитира ранета риба!

Опишување на производот:
Претставуваме ви најновиот мамец за риболов кој ќе го промени начинот на кој рибарите го извршуваат своето хоби. Нашата иновативна имитација на ранета риба е специјално дизајнирана да ги привлече рибите и да ги замами во вашата мрежа.

Особини и предности:
1. Реалистичен изглед: Нашата имитација на ранета риба е изработена со внимание на најмалиот детаљ, што ја прави неразлична од вистинската ранета риба. Оваа реалистичност ги привлекува рибите и ги наведува да се приближат кон мамецот.

2. Квалитетни материјали: Изработена од висококвалитетни материјали, нашата имитација на ранета риба е издржлива и трајна. Можете да ја користите повеќе пати без грижа за оштетување или истофатување.

3. Лесна за користење: Нашата имитација на ранета риба е дизајнирана да биде лесна за користење и манипулирање. Со помош на вградените куки, можете лесно да ја прикачите на вашата риболовна опрема и да започнете со риболовот.

4. Универзална употреба: Овој мамец е идеален за секој вид на риболов – од риболов на река, езеро, до морски риболов. Неговата универзална употреба го прави перфектен избор за секој рибар.

5. Поголем успех при риболовот: Благодарение на реалистичниот изглед и високата привлечност, нашата имитација на ранета риба ќе ви помогне да зголемите шансите за успешен риболов. Рибите ќе бидат замамени и привлечени кон вас, што значи повеќе уловени риби и уште повеќе задоволство од риболовот.

Вредност за купувачот:
Нашата имитација на ранета риба е несомнено најдобриот избор за секој рибар. Со неа, ќе имате можност да го подобрите својот риболов и да го зголемите успехот. Не само што ќе ви овозможи да уловите повеќе риби, туку и ќе ви донесе уште повеќе задоволство и уживање во вашето хоби.

Не губете време, порачајте го нашиот мамец за риболов – имитација на ранета риба и започнете со успешен риболов денес!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.