Купи!

Лампа од хималајска сол

Original price was: 1200 MKD.Current price is: 850 MKD.

Лампата од хималајска сол, освен декоративен ефект, има и позитивно влијание врз Вашето здравје. Хималајската кристална сол содржи 84 видови минерали и елементи кои можат да се пронајдат во човековиот организам.

 • Кога кристалната сол се загрева, таа емитува негативни јони (поволни за нашето здравје) и на тој начин има ефект на природен јонизатор (прочистувач на воздух)
 • Лампата од хималајска сол ги има следните позитивни дејствија:
  – Ја подобрува концентрацијата и овозможува лесен сон
  – Делува благотворно за луѓето кои патат од алергии и астма, го подобрува дишењето
  – Го неутрализира електросмогот кој се создава околу електричните апарати за домаќинство (TV, PC итн. )
  – Го подобрува ефектот на релаксирачки вежби, ја зголемува вашата енергија
  – Позитивен ефект врз расположението, го намалува стресот
  – Покрај корисните дејства, солената лампа дава топла светлина, многу е декоративна
  – Може да биде украс за вашиот дом
 • Висина: 19cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Лампата од хималајска сол е вистинско чудо на природата, која ќе го претвори вашиот дом во убаво и удобно место. Оваа лампа е изработена од најчистата хималајска сол, која е позната по своите терапевтски својства и позитивни ефекти врз здравјето.

Секоја лампа е уникатна и претставува природно создаден каприз на светлина и бои. Солта од која е изработена лампата е рачно добиена од длабочините на хималајските планини, каде што се собира векови. Оваа природна сол е богата со минерали и негативни јони, кои се познати по своите благотворни ефекти врз здравјето.

Кога ќе ја запалите лампата, ќе забележите нежната и успокојувачка светлина која се испречува низ солните кристали. Оваа светлина создава пријатна атмосфера и помага во релаксацијата и смени на расположението. Исто така, лампата од хималајска сол е позната по своите ионизирачки својства, кои ги намалуваат негативните јони во воздухот и го подобруваат квалитетот на воздухот што го дишеме.

Оваа лампа не само што е убава декорација за вашиот дом, туку и има многу предности за вашето здравје. Според истражувањата, лампата од хималајска сол може да помогне во намалувањето на алергии, астма, главоболки и стрес. Исто така, таа може да подобри сонот, да ја намали уморноста и да го засили имунитетот.

Купувајќи ја лампата од хималајска сол, не само што добивате прекрасна декорација за вашиот дом, туку и инвестирање во вашето здравје и благосостојба. Оваа лампа е идеален подарок за сите кои ги сакате и сакате да им подарите нешто што е природно, уникатно и корисно.

Земете ја вашата лампа од хималајска сол денес и уживајте во магијата на природата во вашиот дом.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.