Купи!

Комплет ќеси за складирање храна – 100 парчиња

Original price was: 650 MKD.Current price is: 400 MKD.

 • Идеално решение за заштита на храната
 • 100 парчиња
 • Ефикасно ја задржуваат свежината на храната, го продолжуваат нејзиниот рок на траење, спречуваат губење на вкусот и хранливите вредности
 • Растегливи и флексибилни
 • За пакување на остатоци, овошје, зеленчук, месо и млечни производи
 • Отпорни на влага, мириси и навлегување на воздух, обезбедуваат оптимална заштита за сите видови храна
 • Со користење на овие ќеси превенирате контаминација од надворешни фактори како прашина, инсекти или микроорганизми
 • Совршени за складирање, замрзнување или транспорт на храна за време на патувања
 • Овозможуваат полесна организација во фрижидер, што ја олеснува идентификацијата и пристапот до различни видови храна
 • Идеални за користење при транспорт на храна до работа, патувања или излети
 • Дизајнирани за повеќекратна употреба (точниот број на употреби зависи од начинот на користење и одржување, но повеќето корисници можат да ги користат многу пати пред да стане забележливо какво било абење)
 • Материјал: ПЕ
 • Должина на една ќеса: 12cm / кога е растегната: 42cm
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Комплет ќеси за складирање храна – 100 парчиња

Овој комплет од 100 парчиња ќеси за складирање храна е идеален избор за секој домаќин кој сака да ја задржи свежината и квалитетот на своите оброци. Овие ќеси се направени од висококвалитетен, безбеден и еколошки материјал, што ги прави совршени за употреба во кујната.

Со овој комплет ќеси, ќе можете да го складирате својот оброк за работа, вечерата за вас и вашата семејство, или пак да ги зачувате остатоците од оброкот за подоцна. Секоја ќеса е дизајнирана да биде водоотпорна и да не пропушта воздух, што значи дека ќе ги задржи свежината и аромата на вашата храна подолго време.

Идеални се за употреба во фрижидерот, што значи дека ќе можете да ги организирате и складирате своите намирници на најефикасен начин. Секоја ќеса е дизајнирана со ластик за лесно отворање и затворање, што значи дека нема да губите време и нерви при користењето.

Овој комплет од 100 парчиња ќеси за складирање храна е практичен и економичен избор за вашата кујна. Вие ќе можете да ја задржите свежината на вашата храна, да ја организирате и складирате на најефикасен начин, а истовремено да заштедите пари и време. Не само што ќе го задржите квалитетот на вашата храна, туку и ќе спречите отпад на храна, што е придонес кон заштита на околината.

Нарачајте го овој комплет од 100 парчиња ќеси за складирање храна и уживајте во свежата и вкусна храна секој ден. Не само што ќе го подобрите начинот на складирање на вашата храна, туку и ќе создадете подобра навика за вас и вашето семејство.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.