Купи!

Капка по капка за наводнување на саксиско цвеќе

Original price was: 300 MKD.Current price is: 89 MKD.

  • Капка по капка систем за наводнување на саксиско цвеќе со помош на пластично шише
  • Најнова иновација за самостојно наводнување на растенија додека сте на одмор или сте надвор од домот
  • Користењето на овој систем е многу едноставно: доволно е на дното на пластично шише да направите дупче со помош на шрафцигер (со што ќе овозможите водата да се ослободи), наполнете го шишето со вода, завртете го наопаку и забодете го со додатокот (шило) во саксијата. Со помош на прекинувачот (вентилот) можете да го регулирате протокот на вода и на тој начин да ја прилагодите потребната количина вода за секое растение поединечно
  • Може да се прилагоди за да капе зависно од потребите на растението, така што не морате да се грижите дали водата ќе тече пребрзо или пребавно
Совети:
– Изберете шише со вистинската големина за потребите на вашето растение за да избегнете прелевање
– За да избегнете несакано истекување, исечете го пластичниот прстен околу отворот на шишето
– За да избегнете вентилот да се заглави во земјата и да се помести брзината на капење, можете без проблем да го завртите така што ќе биде насочен нагоре
– Шише вода од 1,5 литри би траело отприлика 12-14 дена на максимален проток или 21-28 дена на минимален проток

Нема на залиха

Опис

Капка по капка за наводнување на саксиско цвеќе е иновативен систем за наводнување кој ќе го претвори вашето градинско и саксиско цвеќе во прекрасен и цветен рај. Овој систем е дизајниран да ви овозможи да ги наводнувате вашите растенија со најголема прецизност и ефикасност, што ќе резултира во здрави и бујни цветни аранжмани.

Одличен за сите видови на саксиски цвеќиња, овој систем за наводнување работи на принципот на капка по капка, што значи дека водата се испушта постепено и рамномерно во земјата околу корените на растението. Ова овозможува растението да го апсорбира водата постепено, што го намалува ризикот од преголемо наводнување или пресушување.

Системот за наводнување Капка по капка е лесен за инсталирање и користење. Секој комплет вклучува микроцевки со капалки, кои можат да се постават во земјата околу корените на растението. Овие капалки имаат регулирувана проточност, што ви овозможува да ги прилагодите според потребите на вашите растенија. Дополнително, системот има и контролен вентил, кој ви овозможува да го контролирате притисокот на водата и да го прилагодите според вашите потреби.

Одличната предност на Капка по капка системот за наводнување е дека ќе ви овозможи да уштедите време и вода. За разлика од традиционалните методи на наводнување, каде што водата се распрсква широко и неефикасно, овој систем гарантира дека водата ќе стигне до корените на растението, каде што е најпотребна. Ова значи дека ќе имате потреба од помалку вода за наводнување и ќе го задржите вашето цвеќе свежо и здраво.

Со Капка по капка системот за наводнување, вашето саксиско цвеќе ќе процвета и ќе биде вистинска украсна точка во вашата градина или на вашата тераса. Не само што ќе имате прекрасни цветни аранжмани, туку и ќе уштедите време и вода, што е одлична инвестиција во вашата градинска радост и еколошка одговорност.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.