Купи!

Кабаница за заштита од дожд

Original price was: 700 MKD.Current price is: 350 MKD.

 • Наметка наменета за заштита од дожд и ветер
 • Сезона: пролет/лето/есен
 • Лесен и непропустлив материјал
 • Ефикасно ја одржува облеката чиста и сува на отворено, при дождлив или ветровит ден
 • Со качулка
 • Материјал: PVC 0,32mm
 • Димензии: 148cm (должина),130cm (ширина)
 • Универзален модел за мажи и жени
 • Перење: рачно, да се остави на природно сушење
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Кабаница за заштита од дожд

Оваа кабаница за заштита од дожд е идеална за секој кој сака да го заштити своето тело и облеката од непријатни временски услови. Со нејзината висококвалитетна изработка и иновативен дизајн, оваа кабаница ќе ви обезбеди максимална заштита и комфор.

Оваа кабаница е изработена од водоотпорен материјал, што значи дека ќе ве заштити од дожд и влага. Не само што ќе ви помогне да останете суви, туку и ќе го задржи вашето тело топло и удобно. Со нејзината лесна и компактна конструкција, можете лесно да ја носите со себе каде и да одите.

Оваа кабаница има и неколку дополнителни функции кои ќе ви помогнат да се чувствувате удобно и безбедно. Има вградена качулка со регулирачки механизам, што ви овозможува да ја прилагодите според вашите потреби. Исто така, има и долги ракави со лепенки на краевите, што ги спречува влагата и ветерот да влезат во кабината.

Оваа кабаница е идеална за активности на отворено, како што се планинарење, кампување, пешачење или спортски настани. Со неа, нема повеќе да се боите од непријатни временски услови, бидејќи ќе бидете заштитени и суви. Додека ја носите, ќе се чувствувате само удобност и слобода на движење.

Оваа кабаница за заштита од дожд е не само практичен производ, туку и моден додаток. Со нејзиниот стилски дизајн и различни достапни бои, можете да ја изразите својата индивидуалност и да бидете во тренд со последните модни тенденции.

Зафатете го дождот со стил и удобност со нашата кабаница за заштита од дожд. Не пропуштајте можност да се заштитите и да изгледате одлично во секоја прилика.

Дополнителни информации

Боја

, , , ,

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.