Попуст!

Елек со активно греење + Powerbank ГРАТИС!

2999 ден 1650 ден

 • Елек со вградени грејачи
 • За примена на работни позиции во надворешни услови или во слободно време
 • Исклучително отпорен на вода и ветер, пружа комфор и трајност во сурова средина
 • Топлина по потреба – вшиени грејни зони од карбонски влакна, кои ја пренесуваат топлината на клучните делови од телото (градниот кош и кичмата)
 • 3 нивоа на подесување на јачината на греење
 • Напојување: USB полнење со помош на Power Bank екстерна батерија (доаѓа заедно со елекот); доколку имате Power Bank од 10000mAh = 8h греење
 • Подобрен дизајн кој го спречува губењето на топлината
 • Максимална слобода на движење со оптимално прилагоден облик и отпорен материјал
 • Материјал: 100% полиестер, ацетатно влакно
Избриши
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Како се користи:
(1) Извадете го USB приклучокот
(2) Вклучете го на полнење (Power Bank доаѓа заедно со елекот)
(3) Притиснете го контролниот прекинувач-копче за температура кој се наоѓа на градниот кош на елекот
(4) Задржете притиснато 2сек. за контрола н а температурата
(5) Црвено светло трепери за автоматско греење
(6) Автоматско греење: откако ќе затрепери црвеното светло по 5мин. се префрла на бело светло
(7) Рачно подесување со 3 нивоа: црвено за континуирано греење со висока температура, бело за континуирано греење со средна температура, сино светло за континуирано греење со ниска температура
(8) Притиснете и држете на прекинувачот за контрола на температурата поставен на градниот кош на елекот и задржете 2 сек. за да го исклучите светлото и греењето да престане

Упатство за перење:
Отстранете го напојувањето (Power Bank-от), додадете неутрален детергент и исперете рачно. Оставете испраниот елек природно добро да се исуши пред повторна употреба. Највисока температура за перење да биде 30 степени. Не користете избелувач, само лесно протријте и исперете рачно. Не се пегла.

Напомена:

 • Не користете врела вода или силен детергент/прашок за перење
 • Ве молиме исклучете го напојувањето и не употребувајте го елекот кога врне дожд
 • Времето за употреба зависи од големината на капацитетот на полнење (што посилен Power bank, тоа подолготрајно греење)
 • Не приклучувајте се директно на полнач за в струја, ве молиме исклучиво користете мобилен полнач (Power Bank) за полнење како извор на напојување.

Additional information

Големина

, , , ,

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)