Купи!

Елек-Потпора за правилно држење на телото

450 MKD

 • го исправува ставот
 • спречува болки во грбот
 • соодветен за мажи и жени
 • една стандардна големина
 • помага да се чувствувате посамоуверено
 • невидлив под облека, кожата дише слободно и преку него
 • за удобност на вратот, рамениците и грбот
 • лесно се прилагодува на ‘рбетот и го држи исправен додека одите, стоите или седите
 • ја исправува положбата на дорзалниот и лумбалниот дел на кралежницата, со што ќе ви се подобри крвотокот и намали болката во грбот
 • препорачлив за: сколиоза, кифоза, лордоза, вратна диксус хернија, поддршка на лумбално-сакралниот предел, акутни болки во грбот, вратот и половината
 • ленти преку рамената за максимална заштита против повреди, како и за поголема удобност
 • можете да го затегнете или опуштите во пределот на рамениците, како и во пределот на половината со лепенка
 • материјал: 70 % неопрен, 30% најлон
 • БЕЗ МАГНЕТИ
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Елек за затегнување кој ослободува од болки создадени од неправилно држење на телото!

 • Материјал: еластична ткаенина со прилагодлив појас на половината

Напомена: се препорачува рачно перење

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)