Купи!

Електричен отстранувач на клавус на пети

Original price was: 1500 MKD.Current price is: 750 MKD.

Електрична турпија за стапала со 2 променливи глави (турпии) за брусење на дебел слој кожа,клавус и.тн

  • Се полни преку USB приклучок
  • Димензија: 11cm * 7,5cm
  • Работи на 4 ААА батерии (не се вклучени во производот)
  • 1 Променлива глава за стара,испукана и оштетена кожа на стапала
  • 1 Променлива глава за фино брусење и секојдневна нега на стапала
  • Лесен и едноставен за употреба
  • Не загрева
  • Во пакетот добивате: 1 апарат FindBack ,2 променливи глави-турпии за брусење,1 USB кабел за полнење,1 четкичка за чистење после употреба.

 

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Електричниот отстранувач на клавус е иновативен уред кој ќе ви помогне да се изборите со клавусите на најефикасен начин. Овој уред е дизајниран со цел да ви овозможи лесно и безболно отстранување на клавусите, без потреба од посета на дерматолог или педикер.

Основната карактеристика на овој електричен отстранувач на клавус е неговата врвна прецизност и моќ. Опремен со врвна технологија, овој уред нежно и ефикасно ги отстранува клавусите, оставајќи ви гладки и меки стапала. Со помош на различни брзини и интензитети, можете да го прилагодите уредот според вашите потреби и предизвици.

Овој електричен отстранувач на клавус е идеален за сите кои имаат проблеми со клавуси и сакаат да ги решат на брз и ефикасен начин. Неговата компактна и ергономска форма го прави лесен за користење и пренос, што значи дека можете да го носите со вас каде и да одите. Не само што ќе ви помогне да се изборите со клавусите, туку и ќе ви овозможи да ги негувате и одржувате вашите стапала во најдобра форма.

Со купување на овој електричен отстранувач на клавус, добивате вредност и практичност во еден уред. Не само што ќе заштедите време и пари, туку и ќе имате контрола и сигурност во вашите раце. Заборавете на болката и неудобноста, овој уред ќе ви помогне да ги имате стапалата кои ги сонувате.

Изберете го електричниот отстранувач на клавус и преживејте ново ниво на комфор и удобност. Не губете време, порачајте го вашиот уред денес и започнете со негување на вашите стапала на најдобар начин.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.