Купи!

Дрон со камера E-99 PRO

Original price was: 4000 MKD.Current price is: 2400 MKD.

Уживајте во погледот од птичја перспектива, летајќи над прекрасни пејзажи со дронот E-99 PRO!

 • Уникатен дизајн на преклопување
 • Висококвалитетна снимка – 2MP HD камера со прилагодување на наклон
 • Контрола на брзина на летање, интелигентно задржување на висина и лет на траекторија
 • Поврзете го со вашиот паметен телефон и забавувајте се додека ги користите многубројните функции, како 3D превртување или маневрирање со гестикулации на раката
 • Контрола преку WiFi и пренос во живо во реално време
 • 50x Zoom
 • Снимање фотографии и видеа со висок квалитет и зачувување на мемориска картичка (не е вклучена)
 • Далечински управувач 2.4GHz
 • Предно LED навигациско светло со голема светлина за ноќни снимања
 • Домет: до 100m / оддалеченост на WiFi пренос: околу 100m
 • Време на лет: до 20мин.
 • Вградена батерија која се полни преку USB кабел: 1800mAh
 • Батерии на далечински управувач: 3 x AA 1.5V (не се вклучени)
 • Време на полнење: околу 100мин.
 • Димензии: 23 x 10 x 5cm (склопен), 26,5 x 18 x 5,5cm (расклопен)
 • Материјал: ABS
 • Тежина: 368гр.
 • Безбеден и стабилен лет
 • Избегнување на пречку од 3 страни
 • Верен придружник за надзор, забава и многу повеќе
 • Едноставно се користи – еден допир за полетување, еден допир за слетување
 • Совршен подарок
 • Возраст: 14+
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Дрон со камера E-99 PRO е најнов модел на дронови кој ќе ви овозможи да го истражите светот од нова перспектива. Овој дрон е опремен со најсовремена технологија и нуди неверојатни можности за снимање и истражување.

Одлично дизајниран, E-99 PRO е компактен и лесен за управување, што го прави идеален за почетници и искусни корисници. Со својата вградена камера, овој дрон ви овозможува да снимате висококвалитетни фотографии и видеа од воздухот.

Одличната камера на E-99 PRO има резолуција од 4K, што значи дека ќе можете да снимате детални и живописни сцени. Дополнително, дронот има вграден GPS систем кој овозможува прецизно летање и задржување на позиција, што го прави идеален за снимање на пејзажи и природни красоти.

E-99 PRO има и многу други корисни функции, вклучувајќи автоматско враќање на дронот во случај на губење на контрола или недостаток на батерија. Овој дрон има и функција за следење, што значи дека може автоматски да следи одреден објект или личност, што е одлично за снимање на активности и спортски настани.

Со E-99 PRO, ќе можете да го истражите светот од нова перспектива и да го снимите секој момент на вашиот пат. Овој дрон е идеален за хоби фотографи, пештерници, планинари и сите оние кои сакаат да го истражат светот околу нив.

Не губете време, добијте го вашиот дрон со камера E-99 PRO и започнете со истражување и снимање на неверојатни моменти.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.