Купи!

Дигитална камера за деца

999 MKD

 • Светли бои и дизајн – ќе им се допадне на децата уште на прв поглед!
 • Функции: сликање и снимање видеа
 • 2″ LCD екран
 • Вграден микрофон
 • Исклучително забавна и лесна за користење
 • 5 контролни копчиња
 • Поддржува специјални ефекти, рамки за слики, ефекти на филтри и некои едноставни игри, што ја прави уште поинтересна
 • Материјал: ABS пластика
 • Вградена литиумска батерија, во комплетот добивате и USB кабел за полнење
 • Вистинска забава за вашето дете!

Карактеристики:

Резолуција: 720 х 320
Сензор за пиксели: GC0308 CMOS / сензор за 300.000 пиксели / до 12 милиони
Објектив: објектив со фиксен фокус F / 2.6 F = 5.0
Опсег на фокус: 0,5 мм
Слика: JPG 3M / 2M / 1.3M / VGA
Видео: JPEG VGA / 720P / 1080P
Континуирано снимање
Метод на снимање: исклучено / тајмер (2 секунди) / селфи (5 секунди) / селфи (10 секунди)
Автоматско исклучување: исклучено / 1мин / 3мин / 5мин
Меморија: TF картичка (не е вклучена)
Интерфејс за компјутер: USB 2.0
Напојување: 1 x вградена полимерна батерија (3.7V 400mAh)
Јазик: англиски / француски / кинески / јапонски / корејски / италијански / германски / чешки / руски / тајландски
Димензии: 8,3 x 4,6 x 4,5cm
Тежина: 52g

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)